Uwaga: zmiana nr rachunku bankowego do opłat za zajęcia, wydarzenia i bilety:
Bank Pekao S.A
65 1240 1082 1111 0010 3160 4333
Aktywność lokalna

Aktywność lokalna

1. MAL  - MIEJSCE AKTYWNOŚCI LOKALNEJ

Prowadzimy dwa Miejsca Aktywności Lokalnej: w siedzibie przy ul. Dąbrowszczaków 2 i w Pałacyku Konopackiego (ul. Strzelecka 11/13).

MAL jest miejscem otwartym dla sąsiadek i sąsiadów z Pragi, mieszkanek i mieszkańców Warszawy, grup nieformalnych i organizacji pozarządowych. To miejsce, które wspiera działania lokalne, realizację pomysłów, integrację sąsiedzką, rozwój zainteresowań i pasji oraz budowanie postaw obywatelskich.

Możesz tu wziąć udział w warsztatach, wspólnym gotowaniu, zagrać w planszówki czy wspólnie z sąsiadkami i sąsiadami założyć ogród społecznościowy. Możesz korzystać z darmowych zajęć, ale również samodzielnie realizować swoje pomysły i projekty. Możesz też po prostu przyjść tu i pobyć, poczuć się częścią społeczności.

Wszystkie działania w MAL są bezpłatne dla uczestniczek i uczestników. Możesz tu też liczyć na wsparcie Twojej inicjatywy.

W MAL razem z Wami tworzymy bezpieczną przestrzeń dla wszystkich bez względu na wiek, płeć, status społeczny, religię czy wyznawane poglądy. To przestrzeń, w której szanujemy czas oraz wolność wypowiedzi i ekspresji innych. Dbamy o siebie nawzajem, reagujemy na zachowania homofobiczne, ksenofobiczne i rasistowskie. W ramach MAL nie współorganizujemy działań komercyjnych, politycznych, religijnych, wykluczających społecznie i ekonomicznie.

Filarami, na których opieramy nasze działania, są wartości takiej jak: lokalność, otwartość, tolerancja, różnorodność, solidarność, budowanie relacji, wzajemność i troska.

Jeśli chcesz zorganizować darmowe, otwarte działanie dla sąsiadek i sąsiadów, napisz do nas na mal@dkpraga.pl dołączając kartę zgłoszeniową.

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIOWA

ZGODA RODZICA
 

2. PRASKI OGRÓDEK SĄSIEDZKI

Ogród społeczny przy al. Solidarności 55. Od trzech lat lokalna społeczność pielęgnuje tu swój mały kawałek zieleni – hoduje ulubione warzywa i owoce, sadzi kwiaty. Teren ogródka to także miejsce spotkań mieszkańców Pragi, sąsiedzkiej integracji, a od maja do września otwarta galeria, „plenerowy dom kultury” z bogatą paletą wydarzeń kulturalnych – pikników, koncertów, potańcówek, warsztatów plastycznych, florystycznych, kulinarnych, recyklingowych, poświęconych także historii, przeszłości i przyszłości Pragi.

Informacja: mal@dkpraga.pl

Informację na temat RODO znajdziecie Państwo tutaj.

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej