Bestiariusz praski

Bestiariusz praski

Projekt "Bestiariusz praski" ma za zadanie pokazać bogactwo i wszechstronność języka polskiego poprzez użycie gatunku literatury dydaktycznej, jaką od średniowiecza były bestiariusze.

Inspirując się istniejącymi dziełami, młodzież i młodzi dorośli z prawobrzeżnej Warszawy stworzą swoją interpretację bestiariusza nawiązując do postaci oraz miejsc związanych z Pragą-Północ.

Podczas warsztatów oraz spacerów po dzielnicy młodzi artyści przygotują 6-8 plakatów-grafik, do których będą współtworzyć teksty z elementami stylizacji archaizującej. Dzięki projektowi zyskają wiedzę na temat mitologii słowiańskiej i kultury polskiej, a także rozwiną wyobraźnię językową. Finałem zadania będzie stworzenie wystawy, która pojawi się w Pałacyku Konopackiego (drugiej siedzibie Domu Kultury "Praga"), a także kolportaż przygotowanych plakatów-grafik, które zostaną przekazane do różnych instytucji kultury w celu promocji języka polskiego, kultury słowiańskiej, młodych twórców, a także samej Pragi-Północ jako miejsca dużo bardziej przyjaznego niż przyjęło się słyszeć w opowieściach.

Praskie bestie z przymrużeniem oka będą wizytówką dzielnicy, a także pomogą w inspirowaniu społeczności językiem ojczystym i jego meandrami.

KONKURS GRAFICZNY W RAMACH PROJEKTU "BESTIARIUSZ PRASKI"

Przedmiotem Konkursu jest stworzenie autorskiego plakatu łączącego grafikę i tekst do projektu „Bestiariusz Praski” inspirowanego istniejącymi już w kulturze bestiariuszami (jako literaturą dydaktyczną powstałą w średniowieczu), mitologią słowiańską oraz postaciami i miejscami związanymi z Pragą-Północ. Stworzone dzieła mają za zadanie pokazać bogactwo i wszechstronność języka polskiego oraz kunszt artystyczny twórców jednocześnie promując prawobrzeżną Warszawę (z naciskiem na Pragę-Północ). Najlepsze 8 prac zostanie wydrukowanych w formie plakatowej oraz przedstawione zostanie na wystawie w Pałacyku Konopackiego.

REGULAMIN KONKURSU

KARTA ZGŁOSZENIOWA

WYNIKI KONKURSU

BESTIARIUSZ PRASKI PRACE KONKURSOWE

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej