Uwaga: zmiana nr rachunku bankowego do opłat za zajęcia, wydarzenia i bilety:
Bank Pekao S.A
65 1240 1082 1111 0010 3160 4333
Bestiariusz praski

Bestiariusz praski

Projekt "Bestiariusz praski" pokazał bogactwo i wszechstronność języka polskiego poprzez użycie gatunku literatury dydaktycznej, jaką od średniowiecza były bestiariusze.

Inspirując się istniejącymi dziełami, młodzież i młodzi dorośli z prawobrzeżnej Warszawy stworzyli swoją interpretację bestiariusza nawiązując do postaci oraz miejsc związanych z Pragą-Północ.

Podczas warsztatów oraz spacerów po dzielnicy młodzi artyści przygotowali 6-8 plakatów-grafik, do których współtworzyli teksty z elementami stylizacji archaizującej. Dzięki projektowi zyskali wiedzę na temat mitologii słowiańskiej i kultury polskiej, a także rozwinęli wyobraźnię językową. Finałem zadania było stworzenie wystawy, która pojawiła się w Pałacyku Konopackiego, a także kolportaż przygotowanych plakatów-grafik, które zostały przekazane do różnych instytucji kultury w celu promocji języka polskiego, kultury słowiańskiej, młodych twórców, a także samej Pragi-Północ jako miejsca dużo bardziej przyjaznego niż przyjęło się słyszeć w opowieściach.

Praskie bestie z przymrużeniem oka stały się wizytówką dzielnicy, a także pomogły w inspirowaniu społeczności językiem ojczystym i jego meandrami.

KONKURS GRAFICZNY W RAMACH PROJEKTU "BESTIARIUSZ PRASKI"

Przedmiotem Konkursu jest stworzenie autorskiego plakatu łączącego grafikę i tekst do projektu „Bestiariusz Praski” inspirowanego istniejącymi już w kulturze bestiariuszami (jako literaturą dydaktyczną powstałą w średniowieczu), mitologią słowiańską oraz postaciami i miejscami związanymi z Pragą-Północ. Stworzone dzieła mają za zadanie pokazać bogactwo i wszechstronność języka polskiego oraz kunszt artystyczny twórców jednocześnie promując prawobrzeżną Warszawę (z naciskiem na Pragę-Północ). Najlepsze 8 prac zostało wydrukowanych w formie plakatowej oraz przedstawionych zostanie na wystawie w Pałacyku Konopackiego.

REGULAMIN KONKURSU

KARTA ZGŁOSZENIOWA

WYNIKI KONKURSU

BESTIARIUSZ PRASKI PRACE KONKURSOWE

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej