Dla mediów

Dla mediów

Dom Kultury Praga jest samorządową instytucją kultury, założoną w 2002 roku. Przez 15 lat instytucja zmieniała swój charakter. Obecnie edukuje poprzez sztukę, realizuje działania artystyczne i społeczne, także o znaczeniu integracyjnym. Szuka profesjonalnych i kreatywnych sposobów na rozwój swoich podopiecznych, również tych z niepełnosprawnościami. Stawia na lokalność, wspieranie oddolnych inicjatyw, budowanie praskiej tożsamości i tworzenie więzi z mieszkańcami. Aktywnie współpracuje z instytucjami i organizacjami pozarządowymi, współtworzy życie kulturalne dzielnicy.
Myśl przewodnia „Nie ma jak w domu kultury” przyświeca każdemu działaniu instytucji, która chce być postrzegana jako przyjazna, otwarta przestrzeń dla każdego mieszkańca (nie tylko) Pragi, niezależnie od wieku.Oferta DK Praga to ponad 50 różnorodnych zajęć artystycznych dla osób od niemowlaka po seniora, poszerzone o wydarzenia cykliczne i okazjonalne, m.in. koncerty, spektakle, warsztaty, spotkania, pokazy naukowe. Po niedawnym remoncie infrastruktura budynku została wzbogacona o podnośnik dla osób z niepełnosprawnością, punkt informacyjny oraz „Gościnnik” i „Przyjaźnik” – przestrzenie funkcjonujące w ramach Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL), udostępniane każdemu, kto zechce wypełnić je aktywnością twórczą, przy wsparciu organizacyjnym instytucji. Inspiruje do działań także Miejsce Aktywnego Rodzica, Miejsce Aktywnej Młodzieży, Miejsce Aktywnego Seniora. Dom Kultury Praga jest inicjatorem i organizatorem społecznego Praskiego Ogródka Sąsiedzkiego (al. Solidarności 55).

Instytucja działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00, a w wybrane soboty i niedziele – w godzinach imprez. W okresie letnim, oprócz zajęć w siedzibie własnej, Dom Kultury „Praga” zaprasza na cykl imprez w Praskim Ogródku Sąsiedzkim przy al. Solidarności 55, Muszli Koncertowej w Parku Praskim.
 

WYDARZENIA CYKLICZNE: Teatrzyki dla dzieci, Praskie Spotkania z Gwiazdą, Sobota w Domu COOLtury, Muzyczna Niedziela, Pstryk - spacery fotograficzne, Wakacje z kulturą, plenery w Praskim Ogródku Sąsiedzkim.

Logotyp TuPraga jest do pobrania tutaj.

 

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej