Uwaga: zmiana nr rachunku bankowego do opłat za zajęcia, wydarzenia i bilety:
Bank Pekao S.A
65 1240 1082 1111 0010 3160 4333
Dla mediów

Dla mediów

Dom Kultury „Praga” istnieje od 2002 roku. Edukujemy tu poprzez sztukę, realizujemy działania artystyczne i społeczne, także o znaczeniu integracyjnym. Szukamy profesjonalnych i kreatywnych sposobów na rozwój naszych podopiecznych, również tych z niepełnosprawnościami. Stawiamy na lokalność, wspieranie oddolnych inicjatyw, budowanie praskiej tożsamości i tworzenie więzi z mieszkańcami. Aktywnie współpracujemy z instytucjami i organizacjami pozarządowymi, współtworząc życie kulturalne dzielnicy.

Myśl przewodnia „Nie ma jak w domu kultury” przyświeca każdemu naszemu działaniu, chcemy tworzyć przyjazną, otwartą przestrzeń dla każdego mieszkańca (nie tylko) Pragi, niezależnie od wieku.

Oferta DK „Praga” to ponad 50 różnorodnych zajęć artystycznych dla osób w każdym wieku, a także wydarzenia cykliczne i okazjonalne, m.in. koncerty, spektakle, warsztaty, spotkania, pokazy naukowe.

Obecnie dysponujemy czterema siedzibami. Pierwsza znajduje się przy ul. Dąbrowszczaków 2 w kamienicy, którą wybudowano w latach ‘50. Jesteśmy też inicjatorem i organizatorem społecznego Praskiego Ogródka Sąsiedzkiego (al. Solidarności 55). W okresie letnim organizujemy również wydarzenia w Muszli Koncertowej w Parku Praskim. Teraz zaczynamy działalność w odnowionym Pałacyku Konopackiego, czyli w Pałacyku Kultury Praga.

Logotyp domu Kultury "Praga" jest do pobrania tutaj.

Zapraszamy na fanpage Domu Kultury Praga.

Pałacyk Kultury Praga

Po wieloletnich staraniach opuszczony i zaniedbany dom Ksawerego Konopackiego, który w XIX wieku był jednym z najpiękniejszych budynków Nowej Pragi, odzyskał swój blask. Od września 2021 roku, po przekazaniu go Domowi Kultury "Praga" i uroczystym otwarciu, stał się dostępny dla wszystkich. Pałacyk Kultury Praga – bo tak go od tej pory nazywamy – posiada nowocześnie zaprojektowane wnętrza i wyposażenie. To otwarta przestrzeń, w której każdy będzie mógł realizować swoje twórcze pomysły na działania animacyjne, kulturalne i społeczne.

Od otwarcia drugiej siedziby Domu Kultury „Praga” w Pałacyku Konopackiego we wrześniu 2021 udało nam się nawiązać współpracę z lokalnymi instytucjami i organizacjami (m.in. Muzeum Pragi, Praga LAB, Ognisko "Praga" im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka"), zorganizować wiele spotkań, koncertów, spektakli, potańcówek i warsztatów. Powstaje także nowa zielona przestrzeń służąca do kameralnych spotkań sąsiedzkich, a także do pracy, odpoczynku i relaksu (są w niej np. lampy antydepresyjne).

Logotyp Pałacyku Kultury jest do pobrania tutaj.

Więcej informacji

Zapraszamy też na fanpage Pałacyku Konopackiego.

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej