Uwaga: zmiana nr rachunku bankowego do opłat za zajęcia, wydarzenia i bilety:
Bank Pekao S.A
65 1240 1082 1111 0010 3160 4333
Tu Praga

Tu Praga

Nie ma jak w domu kultury!

To myśl przewodnia, na której opieramy nasze działania. Chcemy widzieć Dom Kultury „Praga” jako przyjazną, otwartą przestrzeń dla każdego mieszkańca (nie tylko) Pragi, niezależnie od wieku.

Cały czas się zmieniamy. Obecnie przede wszystkim edukujemy poprzez sztukę, realizujemy działania artystyczne i społeczne, także o znaczeniu integracyjnym.

Szukamy profesjonalnych i kreatywnych sposobów na rozwój naszych podopiecznych, także tych z niepełnosprawnościami. 

Stawiamy na lokalność, wspieranie oddolnych inicjatyw, budowanie praskiej tożsamości i tworzenie więzi z mieszkańcami. 

Aktywnie współpracujemy z instytucjami i organizacjami pozarządowymi, współtworzymy życie kulturalne dzielnicy.

Z dobrą energią.
 

 

Trochę cyferek


Dom Kultury Praga jest samorządową instytucją istniejącą od 2002 r. Znajdujemy się przy ul. Dąbrowszczaków w kamienicy, którą wybudowano w latach ‘50. Działamy na 4 piętrach budynku o powierzchni zaledwie 800 m². W 13 niedużych pomieszczeniach wytrwale organizujemy przestrzeń przeznaczoną do pracy twórczej mieszkańców. Drzwi naszego domu są otwarte dla warszawiaków przez ok. 70 godzin w tygodniu. Obecnie około 20 pracowników i ponad 30 animatorów organizuje lokalnej społeczności możliwość aktywnego uczestnictwa w kulturze. Odwiedzić nas może każdy bez względu na wiek (dziś najmłodszy uczestnik zajęć liczy zaledwie 0,2 lata, a najstarszy ma ich 92).

W 2021 roku po wieloletniej rewitalizacji został przekazany Domowi Kultury "Praga" Pałacyk Konopackiego zwany "Pałacykiem Kultury Praga". „Konopacyk” posiada nowocześnie zaprojektowane wnętrza i wyposażenie. Zapraszamy na ulicę Strzelcką 11/13. 

Czekamy na Was od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-20.00, a w wybrane soboty i niedziele – w godzinach imprez. W okresie letnim, oprócz zajęć w siedzibie własnej, zapraszamy na cykl imprez do Praskiego Ogródka Sąsiedzkiego przy al. Solidarności 55 oraz do Muszli Koncertowej w Parku Praskim.

Tymczasem zapraszamy na wirtualny spacer!

 

 

 

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej