Uwaga: zmiana nr rachunku bankowego do opłat za zajęcia, wydarzenia i bilety:
Bank Pekao S.A
65 1240 1082 1111 0010 3160 4333
Ognisko Muzyki Tradycyjnej

Ognisko Muzyki Tradycyjnej

W Domu Kultury „Praga” gromadzimy społeczność skoncentrowaną wokół muzyki tradycyjnej. Zaczęliśmy od utworzenia orkiestry dziecięcej Wesołe Mazurki z Pragi, teraz już występującej na różnego rodzaju koncertach, potańcówkach czy festiwalach. Kolejnym krokiem było utworzenie Ogniska Muzyki Tradycyjnej dla młodzieży i dorosłych. „Duże Mazurki” powstały dzięki dofinansowaniu z Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca i bazowały na nauce gry na skrzypcach przez prowadzącą, Paulę Kinaszewską. Zapotrzebowanie było tak duże, że wprowadziliśmy dodatkowe warsztaty: dla bębnistów i basistów (prowadzenie: Mateusz Dobrowolski) i biały śpiew (prowadzenie: Agata Harz). Członkowie ogniska grają i śpiewają podczas kolejnych Potańcówek pałacowych, na Święcie ulicy Stalowej, a także kolędują po ulicach Warszawy. Dzięki kolejnemu dofinansowaniu skrzypkowie będą mieli szansę na indywidualne lekcje, cała grupa zagra wspólnie na potańcówce z Mistrzami Tradycji, a prowadzący przygotują „Koncert liderów”. Na wszystkie „mazurkowe” wydarzenia zaprosimy jesienią!

Filmik o Dużych Mazurkach

Kontakt: Klaudyna Desperat, 881656676, k.desperat@dkpraga.pl

Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu OGNISKA MUZYKI TRADYCYJNEJ 2022 prowadzonego przez Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego w NIMiT. Projekt jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Paula Kinaszewska – skrzypaczka, aktorka, wokalistka. Liderka i założycielka zespołów Wowakin i Maryna C. Jako aktorka związaną z teatrem Dramatycznym w Warszawie, a wcześniej z Teatrami Narodowym i Studio w Warszawie oraz Wybrzeże w Gdańsku. Jej trio Wowakin koncertuje na najważniejszych festiwalach muzycznych nurtu muzyki tradycyjnej, World Music i Folk w Polsce, a także w Europie. Wydała 2 płyty z Wowakinem, które znalazły się wysoko na liście Transglobal World Music Chart, a drugi album „Wiązanka” zajął II miejsce w konkursie na Folkowy Fonogram Roku 2020. Brała udział w działaniach Mazowieckiego Instytutu Kultury. Prowadzi warsztaty muzyczne dla dzieci i dorosłych. Wielokrotnie doceniana przez krytyków i publiczność, nagradzana najpierw za swoje role teatralne, później za dokonania muzyczne jako wokalistka i skrzypaczka, a także jako animatorka kultury.

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej