Uwaga: zmiana nr rachunku bankowego do opłat za zajęcia, wydarzenia i bilety:
Bank Pekao S.A
65 1240 1082 1111 0010 3160 4333
rodzaj wydarzenia
Koncert
kiedy
od 10.02.2023 / Piątek do 12.01.2023 / Czwartek
gdzie
Pałacyk Konopackiego

375. urodziny Pragi w Pałacyku Konopackiego

Praga obchodzi swoje 375. urodziny! 10 lutego 1648 r. nadano jej prawa miejskie.
Od wielu lat oddolnie we współpracy szerokiej grupy partnerów, w tym Muzeum Warszawskiej Pragi, organizujemy specjalny program wydarzeń z tej okazji. Szczegółowy kalendarz dostępny na stronie www.urodzinypragi.pl.

 

WYDARZENIA W PAŁACYKU KONOPACKIEGO:

10.02, godz. 19:00

„Kosmiczni Warszawa”

Potańcówka pałacowa

darmowe wejściówki na biletyna.pl lub do odbioru w siedzibach DK od 6 lutego, liczba miejsc ograniczona

POBIERZ WEJŚCIÓWKĘ

Zawartość projektu to bukiet międzywojennych szlagierów tanecznych – odegrany teraz. Pomysł, jak Nasze Miasto – otwarty na nowości i zakorzeniony w tradycji. Instrumenty akustyczne ożenione z „cyfrowymi”, czyli w zespole miejsce dla dj i Jego Postprodukcji. Electro-akustyczny czasem swing, czasem ska… Wszystko po to, żeby w dzisiejszym brzmieniu miasta więcej było tradycyjnie warszawskiej stylówki, optymizmu oraz rekreacji!

Wystąpią:

Małolepszy – właściwie Maciej Mościcki, element lokalny. Od 10 lat w klubach, ze sceny i z krawężnika wykonuje warszawski folklor. Rocznik ‘62. Śpiewa z użyciem aparycji i własnego akompaniamentu sześciostrunowego banjo. Najchętniej szlagiery pierwszej połowy XXw – walczyki, tanga, fokstroty. Repertuar rewiowo-podwórkowy. Warszawski sznyt, galant fason!

Kwazar - właściwie Marcin Cisło, kosmita z Grochowa. Pali mu się do życia jakby miał jedno. Operator muzycznych urządzeń elektrycznych i quasi-multiinstrumentalista. Od 2009 ma własne Gagarin Studio, gdzie w 2021-22 Kosmiczni nagrywali ścieżki. Tworzy, nagrywa, mixuje, masteruje, może nawet szydełkuje...


11.02, godz. 11:00 i 13:00

„Podaj cegłę” Teatru Form Wielu

Dziecięca Scena Teatralna

darmowe wejściówki na biletyna.pl lub do odbioru w siedzibach DK od 6 lutego, liczba miejsc ograniczona

POBIERZ WEJŚCIÓWKĘ

Zapraszamy na spektakl o dziecięcej fantazji. I choć bohaterami są dorośli, to właśnie młodzi widzowie dodają tego, co najważniejsze do tej niezwykłej opowieści.

„Podaj cegłę” to interakcyjny spektakl familijny Przenosimy się w czasie, przedmioty ożywają na naszych oczach i naprawdę wszystko może się zdarzyć.

W przedstawieniu wykorzystywanych jest wiele form teatru przedmiotu, co wnosi oprócz dobrej zabawy płaszczyznę edukacyjną i poszerza wyobraźnię młodego widza.

Scenariusz i reżyseria: Łukasz Jarzyński

Występują: Łukasz Jarzyński, Przemysław Jarzyński

Spektakl dla dzieci od 3 lat.


12.02, godz. 15:00 – 17:00
Dźwiękoterapia / Звукотерапія
dla dorosłych / для дорослихax

darmowe wejściówki na biletyna.pl lub do odbioru w siedzibach DK od 6 lutego, liczba miejsc ograniczona

Zapraszamy do wspólnej relaksującej podróży dźwiękowej, czyli terapii dźwiękiem. Wasze pozytywne opinie inspirują nas do dalszego działania!

Dźwiękoterapia to uzdrawianie naszego ciała przez wibracje dźwięku, uwolnienie napięć umysłowych oraz cielesnych, rozluźnienie i zanurzenie w głąb siebie. Używając takich instrumentów jak: misy tybetańskie, strumok, dzwonki Koszi, Divya oraz głos poprowadzimy Was do stanu harmonii, relaksu i wewnętrznego spokoju.

Prowadzenie: Alona Kayuczko i zespół.

Любі друзі, запрошуємо вас до Палацику у вже улюблену вами подорож звукотерапією, або  популярно називаючи - Sound Healing. Ваші відгуки надихають нас продовжувати!

Зцілення звуковими вібраціями нашого тіла, вивільнення з нього напруження, надлишкових потенціалів, глибоке розслаблення, занурення в себе та свій стан...

Разом з провідниками ви відправитесь у глибоку подорож до себе.

З ВАМИ БУДУТЬ: Альона Каючко і компанія.

POBIERZ WEJŚCIÓWKĘ


12.02, godz. 15:00 – 20:00

Sesja światłoterapii i relaksu w Przestrzeni Uważności
wstęp wolny

Przestrzeń Uważności w Pałacyku Konopackiego to miejsce relaksu. Mamy tu m.in.: profesjonalne lampy do światłoterapii, promiennik ciepła do termoterapii, zapachoterapię i relaksującą muzykę, pufy, koce i kolorowe dywany oraz bujną roślinność.

Zapraszamy na co dzień – jeśli potrzebujecie miejsca do pracy lub chwili odpoczynku – a w ramach Urodzin Pragi na mini sesje relaksacyjne.
 

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej