Zapisy na zajęcia stałe w sezonie 2022/2023 rozpoczynają się 12 września o godzinie 12:00

Zapisz się
rodzaj wydarzenia
Koncert
kiedy
23.10.2018 / Wtorek / 18:00
gdzie
DK Praga
bilet
bezpłatne wejściówki

AGNIESZKA I NIE TYLKO. Recital

 

Koncert składający się z piosenek Agnieszki Osieckiej oraz z kilku piosenek autorstwa Jana Jakuba Należytego, a także mniej znanych wierszy Poetki. Zarówno teksty Osieckiej jak i Należytego charakteryzują się wyrazistą poetyką, która nie jest ckliwa ani naiwna, ale głęboka, wzruszająca i często inteligentnie dowcipna. Wszystko natomiast "kręci się" wokół relacji damsko-męskich.

Julita Kożuszek zabierze nas w podróż gdzie spotkają miłość w wielu odsłonach od tej świeżej w zachwycie ( Na całych jeziorach Ty),
szybką bezwzględną zdradę (Małgośka ), ciepłe uczucie, ale nie pozbawione odrobiny niepokoju (Kiedy mnie już nie będzie) (Samba do poduszki), zwariowaną miłość do typa spod ciemnej gwiazdy (Sing Sing), przez wizję pięknego wesela, o którym marzy każda kobieta w Balladzie wagonowej, a potem życia w luksusie ( Nie ma jak pompa).

Niech widzowie zajrzą w ciemniejsze zakamarki tego najpiękniejszego uczucia na ulicę Kamienną (Kochankowie z ulicy Kamiennej), a także zadumają się nad nieznośną lekkością bytu (Niech żyje bal). Potem "pijani" od emocji odpoczną na polanie wąchając konwalie (Zielono mi ), a płeć piękna nabierze wiary w siebie po piosenkach Jana Jakuba Należytego (Nie znam nudy) i upewni się, że można być szczęśliwą bez faceta u boku (Wyjdę za mąż za nikogo) albo zdecyduje się już nie zakochiwać słuchając tekstu do melodii Krzysztofa Komedy o miłości złej jak noc bez dna. 

Nie zabraknie piosenek do wspólnego śpiewania!

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej