rodzaj wydarzenia
Warsztaty
kiedy
od 16.02.2019 / Sobota / 10:30 do 16.02.2019 / Sobota / 13:30
gdzie
DK Praga
bilet
udział bezpłatny - zapisy na warsztaty online

ART DŻEM - tygiel edukacyjny

Pakiet edukacyjnych warsztatów i pokazów naukowych dla dzieci i wykład dla rodziców.


godz. 10:30-11:30
MALI ODKRYWCY

Amerykanie Kolumba – warsztaty (6-8 lat)
Prawdziwa podróż w nieznane! Wraz z Kolumbem poznamy rdzennych mieszkańców Ameryki. Dowiemy się jak to się stało, że Kolumb odkrył Amerykę, a nie Indie. Zajrzymy do indiańskiej wioski, by przekonać się jak mieszkali, jak wyglądali oraz czym zajmowali się Indianie. Wymyślimy swoje magiczne imiona, zobaczymy kto jest dla nich bratem i siostrą, a na koniec wykonamy kolorowe łapacze snów, które odgonią najgorsze koszmary!

udział bezpłatny -  ZAPISY

godz. 10:30-11:30
POŁYKACZE KSIĄŻEK

Rodzinne warsztaty czytelniczo-edukacyjne „Poznaję świat z Feliksem” dla dzieci od 3 lat, z opiekunami.
Zapraszamy Was na spotkanie z bohaterem książki "LIsty od Feliksa". Jest to przepięknie wydana opowieść z prawdziwymi listami w kopertach pisane z różnych części świata!
Książka została wyróżniona przez Dzieci Orderem Uśmiechu, nagrodzona przez wydawców Pegazika i uhonorowana statuetką Fundacji ABC XXI „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”.

Kim jest Feliks? Feliks to ukochana maskotka Zosi, która ginie w czasie powrotu z wakacji. Po jakimś czasie okazuje się, ze Feliks podróżuje po świecie, skąd przesyła Zosi listy pełne komicznych opisów tego co widzi.

Na warsztatach tłumaczka serii „Listy od Feliksa” – Monika Michałowska – przeczyta fragmenty książki „Najlepsze na świecie listy od Feliksa”.
Dzieci poznają nie tylko kawałek świata, ale nauczą się, jak pisać prawdziwe listy. Wspólnie wykonają koperty i napiszą listy do zająca Feliksa o Warszawie i o tym, co warto zobaczyć w Polsce.
List, który zwycięży w konkursie, zostanie nagrodzony pluszowym Feliksem.

Udział bezpłatny, ZAPISY: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/12354
 

godz. 10:30-11:30
POROZMAWIAJMY O DZIECIACH
Wykład dla rodziców

Wykład o budowaniu relacji z dziećmi, rozwijaniu umiejętności wychowawczych i pogłębianiu
wiedzy psychologicznej, która pozwoli lepiej współtowarzyszyć dzieciom w ich rozwoju. Uczucia - dobre - złe. Po co one nam? Czy nie było by łatwiej gdybyśmy byli racjonalni? Jak pomoc dzieciom je przeżywać? Czemu to ważne żeby o nich mówić?
Prowadzenie: Janka Rykowska, psycholog kliniczny dzieci
wstęp wolny

godz. 12:30-13:30
RODZINNY POKAZ NAUKOWY

Kosmiczna wycieczka (od 7 lat)
Rodzinny pokaz naukowy Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego poświęcony astronomii i podstawowym zjawiskom obserwowanym na niebie. Poznamy gwiazdozbiory, gwiazdy i wiadomości o Księżycu. Dowiemy się jak czuli się pierwsi kosmonauci, kiedy na nim wylądowali i jak widzieli Ziemię. Uczestnicy zapoznają się również z ciekawym dla miłośników nieba narzędziem Stellarium, które każdy może za darmo zainstalować na swoim komputerze.

udział bezpłatny - ZAPISY

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej