rodzaj wydarzenia
Warsztaty
kiedy
16.03.2019 / Sobota / 10:30
gdzie
DK Praga

ART Dżem - tygiel edukacyjny . Cykl

16 marca, sobota,  10:30-13:30

ART DŻEM – tygiel edukacyjny

Pakiet edukacyjnych warsztatów i pokazów naukowych dla dzieci oraz spotkanie z psychologiem dla rodziców.

godz. 10:30-11:30
WARSZTATY. MALI ODKRYWCY  

STAROŻYTNY EGIPT: FARAONOWIE, MUMIE I PIRAMIDY - warsztaty (6-8 lat)

Tym razem warsztaty dotyczą cywilizacji starożytnego Egiptu. Kto wybudował piramidy? Czy mumie straszą jak w bajkach? W programie m.in. historia odkrycia słynnego grobowca Tutanchamona i odszyfrowania hieroglifów. Uczestnicy dowiedzą się jak budowano piramidy, ile trwał proces mumifikacji i jak wytwarzano papirusy. Na koniec zamienią się w skrybów i budowniczych -  nauczą się podstawowych znaków starożytnego egipskiego pisma i skleją model piramidy lub sarkofagu.
udział bezpłatny – zapisy online  (od 4 marca na www.dkpraga.pl)

godz. 10:30-11:30 i 12:00-13:00
WARSZTATY KULINARNE DLA DZIECI (
+7 lat)
Sushi

Uczestnicy podczas warsztatów będą mieć okazję do poznania tradycyjnej kuchni oraz kultury Japonii. Samodzielnie przygotują sushi - tradycyjne danie kuchni japońskiej. Dowiedzą się jak je przygotowywać, krok po kroku i jak należy je spożywać.
wstęp – 10 zł zapisy online  (od 4 marca na www.dkpraga.pl)

godz. 10:30-11:30
POROZMAWIAJMY O DZIECIACH
Granice - dlaczego to takie trudne?

Spotkanie z psychologiem, które pomoże rodzicom w rozwijaniu umiejętności wychowawczych i pogłębianiuwiedzy psychologicznej. Tym razem porozmawiamy o stawianiu granic. Czemu to ważne, żeby o nich mówić? W jaki sposób przekazać dzieciom jakieś normy, ważne dla rodziców wartości?
Spotkanie ma charakter także grupy wsparcia i dzielenia się własnym doświadczeniem w rozwiązywaniu problemów związanych z rodzicielstwem.
wstęp wolny

godz. 12:30-13:30
RODZINNY POKAZ NAUKOWY
Czy drony są tylko do zabawy?

Drony coraz częściej stają się prezentem dla dzieci z różnych okazji. Czy są tylko zabawkami? Na temat ich różnorodności i szerokiego zastosowania  będzie poświęcony kolejny pokaz naukowy. Prowadzący opowie także o bezpieczeństwie związanym z obsługą tych jeżdżących i latających obiektów.
udział bezpłatny – zapisy online  (od 4 marca na  www.dkpraga.pl)

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej