rodzaj wydarzenia
Warsztaty
kiedy
od 17.01.2020 / Piątek / 17:00 do 17.01.2020 / Piątek / 20:00
gdzie
DK Praga

Collage Cafe

Zaczynamy nasze comiesięczne spotkania kolażowe! Mając wspaniałe doświadczenia po warsztatach w ramach projektu "Język kolażu", zdecydowaliśmy się na ich kontynuację.

Zapraszamy tych, co kochają papier, uwielbiają wycinać i komponować z wyciętych elementów nowe obrazy oraz tych, którzy są początkujący.

Każde spotkanie poprowadzi inny artysta kolażu. Będziemy rozmawiać o historii wycinania, o różnych technikach oraz o tym, dlaczego kolaż staje się coraz bardziej popularny. Mammy nadzieję, że wyniknie z tego coś niesamowitego. Dom Kultury jako Centrum Kolażu w Polsce.

Do dzieła! Zapraszamy młodszych i starszych.

Pierwsze spotkanie poprowadzi Małgorzata Czekajło - scenograf, ilustrator, projektant działająca w Warszawie. W 2016 roku obroniła dyplom magisterski na Wydziale Wzornictwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni interdyscyplinarnej Jarosława Kozakiewicza. Obecnie zajmuje się tworzeniem scenografii do sesji fotograficznych, eventów. Współpracowała z Muzeum Warszawy przy wystawie Projekt Praga, tworząc przestrzenne kolaże, będące częścią ekspozycji. Brała udział w wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą (Warszawa, Wrocław, Liberec, Görlitz). Od 2018 roku Wraz z Marią Gajewską współtworzy Studio Iskry. Aktualnie angażuje się w działania edukacyjne z zakresu sztuki i projektowania.

Zapisy online, udział bezpłatny

 

Patronem medialnym COLLAGE CAFE jest Radio Kampus

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej