rodzaj wydarzenia
Warsztaty
kiedy
od 21.08.2020 / Piątek / 18:00 do 31.08.2020 / Poniedziałek / 23:55
gdzie
DK Praga
bilet
transmisja online

Collage Cafe z Albinem Talikiem

Kolejne spotkanie z  cyklu COLLAGE CAFE.

Tym razem w roli głównej Albin Talik, artysta transmedialny urodzony w 1980 r. w Jeleniej Górze, od kilkunastu lat mieszkający i tworzący w Krakowie. Komponuje i aranżuje muzykę.  Zajmuje się także grafiką komputerową współtworząc filmy animowane i ilustracje.

W wieku 30 lat postanowił związać swoją przyszłość ze sztukami plastycznymi. Rozpoczął poszukiwania swojego miejsca w tej dziedzinie, czego efektem stało się stworzenie własnego i niepowtarzalnego stylu i techniki papierowego malarstwa.

Niezwykle kolorowe, zbudowane się z tysięcy mikroskopijnych kawałeczków papieru prace-mozaiki składają się na wiele cykli surrealistycznych obrazów, portretów, kompozycji geometrycznych z pogranicza sztuki naiwnej. Większość prac powstaje w trakcie kilkudziesięciogodzinnych, mozolnych niczym sypanie mandali, sesji. Osiągany dzięki precyzji efekt daje złudzenie obrazów olejnych pełnych nieregularnych pociągnięć pędzla.

W ubiegłych latach Albin Talik zaangażowany był także w organizację wydarzeń wystawienniczych (IV Spotkania Sztuki Niezależnej w Klubie Fabryka oraz Festiwal Synestezje w Klubie Studio w Krakowie), gdzie pełnił rolę kuratora, a także koordynatora działań o charakterze artystycznym. Prowadzi także warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży (w 2019 roku podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego, Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, Festiwalu Wyczytanej Książki w Rzeszowie).

INSTAGRAM

FACEBOOK

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej