kiedy
od 09.05.2020 / Sobota / 10:00 do 31.05.2020 / Niedziela / 23:59
gdzie
DK Praga
bilet
wstęp wolny

Collage Cafe z Arturem Andrusem

9 maja odbędzie się Światowy Dzień Kolażu. Dom Kultury Praga dołącza się do kolażowych działań. Ale się będzie działo (nasz Facebook) !

Collage Cafe poprowadzi dla Was Artur Andrus, znany kopista dzieł sztuki. Poniżej jedno z Jego ostatnich dzieł: (zobaczcie koniecznie: Facebook Artura Andrusa)

Vivat spontaniczność! Vivat kreatywność! Vivat pędzle! Vivat nożyczki! Vivat akordeon!

Spotkamy się jednego dnia trzykrotnie (www.facebook.com/tupraga). Najpierw, o 10.00 nasz gość Artur Andrus połączy się na żywo i przedstawi najświeższe materiały prasowe, z których następnie, metodą kolażu słownego, stworzy piosenkę na wzór warszawskich ballad podwórzowych.

FILM : Przegląd prasy

O godzinie 12.00, też w transmisji live - tę piosenkę na naszym Facebooku Państwo usłyszą. Zaśpiewa Artur Andrus, zagra Łukasz Borowiecki. (fot. artystów Honorata Karapuda)

FILM: Ballada podwórzowa

Potem do pracy ruszy artystka Marta Janik vel Lady Paper i do powstałej w ten sposób piosenki stworzy kolażowy teledysk, którego premiera odbędzie się o 20:00 tego samego dnia!

Inicjatorem Światowego Dnia Kolażu (#worldcollageday) jest KOLAJ MAGAZINE, plakat tegoroczny zrobiła australijsko-kolumbijska artystka Emma Anna.

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej