rodzaj wydarzenia
wystawa
kiedy
10.03.2023 / Piątek / 18:00
gdzie
Pałacyk Konopackiego

"Cześć, to ja” / „Привіт, цe я”

Zapraszamy na wernisaż wystawy artystów ukraińskich „Cześć, to ja”.

Prace są stworzone w technice kolażu, która podkreśla utworzenie nowej realności, nowych siebie w nowym okresie historycznym Ukrainy. Artyści na nowo zbierają po cząsteczkach swą osobowość i zapraszają do zapoznania się, do dialogu.

"Poszukiwanie tożsamości nasiliło się w wyniku pełnowymiarowej inwazji Rosji na niepodległe europejskie państwo, jakim jest Ukraina.
Wszyscy Ukraińcy zadają sobie pytanie, kim jesteśmy i jakie jest nasze miejsce w tym historycznym momencie, który trwa od ponad roku.

Na początku Wielkiej Wojny osobiście uświadomiłam sobie, że wszystkich nas łączy ta sama tragedia, ale każdy z nas ma swoją własne nieszczęście i sposób, jak ją przezwyciężyć.

"Jestem", "Istnieję", "Chcę żyć" - to stwierdzenia, które pomagają zakorzenić się w rzeczywistości. Aby nie zatracić swojej tożsamości, nie dać się pochłonąć nienawiści do wroga. Wszyscy zdaliśmy sobie sprawę, że jedynym celem wroga jest zniszczenie nas, podczas gdy naszym celem jest tworzenie nowych siebie, silniejszego państwa w warunkach społecznego zapotrzebowania na sprawiedliwość".
Olga Drozd

 

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej