rodzaj wydarzenia
Warsztaty
kiedy
od 18.01.2023 / Środa do 28.06.2023 / Środa
gdzie
Pałacyk Konopackiego

Duże Mazurki - startuje grupa zajęciowa

Duże Mazurki - Ognisko muzyki tradycyjnej dla młodzieży i dorosłych

Dla kogo?

Zapraszamy instrumentalistów, którzy są zainteresowani muzyką tradycyjną niestylizowaną, uczoną i wykonywaną w autentycznych manierach wykonawczych. Zajęcia są skierowane przede wszystkim do początkujących bębnistów, basistów oraz skrzypków oraz początkujących i średniozaawansowanych wiolonczelistów, flecistów i klarnecistów. Gramy ze słuchu, bez nut. Zaczynamy od zrozumienia melodii poprzez śpiewanie i zabawy rytmiczne. Skupiamy się na repertuarze Radomszczyzny i Mazowsza.

W programie: 

- mazurki
- polki 
- pieśni 
- przyśpiewki
- marsze chodzone. 

W planach będą wspólne potańcówki będące okazją do sprawdzania się w sytuacjach naturalnych, czyli graniu do tańca.

Zajęcia będą odbywały się w  2 grupach:

1. Bębnistów - do dyspozycji są 4 bębenki,  baraban i basy. Sugerujemy przynieśćswój bębenek obręczowy lub baraban. 

Zajęcia dla bębnistów będą odbywały się dwa razy w miesiącu: pierwsze spotkanie w grupie bębnistów, kolejne łączone ze skrzypkami.  

Opłaty: 80 zł miesiąc
 
2. Skrzypków - trzeba mieć swój instrument 

Zajęcia dla skrzypków będą odbywały się 3 razy w miesiącu. Dwa pierwsze spotkania w grupie skrzypków, kolejne łączone z bębnistami. 

Opłaty: 120 zł za miesiąc

Zajęcia będą odbywały się w Pałacyku Konopackiego przy ul. Strzeleckiej 11/13. 

* Zapisy on-line od 11 stycznia 2023 r. ZAPISZ SIĘ
* Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest zebranie się minimalnej ilości osób w grupie.

Prowadząca:

Paula Kinaszewska – skrzypaczka, aktorka, wokalistka. Liderka i założycielka zespołów Wowakin i Maryna C. Jako aktorka związaną z teatrem Dramatycznym w Warszawie, a wcześniej z Teatrami Narodowym i Studio w Warszawie oraz Wybrzeże w Gdańsku. Jej trio Wowakin koncertuje na najważniejszych festiwalach muzycznych nurtu muzyki tradycyjnej, World Music i Folk w Polsce, a także w Europie. Wydała 2 płyty z Wowakinem, które znalazły się wysoko na liście Transglobal World Music Chart, a drugi album „Wiązanka” zajął II miejsce w konkursie na Folkowy Fonogram Roku 2020. Brała udział w działaniach Mazowieckiego Instytutu Kultury. Prowadzi warsztaty muzyczne dla dzieci i dorosłych. Wielokrotnie doceniana przez krytyków i publiczność, nagradzana najpierw za swoje role teatralne, później za dokonania muzyczne jako wokalistka i skrzypaczka, a także jako animatorka kultury.

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej