rodzaj wydarzenia
Teatrzyk dla dzieci
kiedy
od 27.11.2021 / Sobota / 12:00 do 28.11.2021 / Niedziela / 00:00
gdzie
Pałacyk Konopackiego
bilet
10 złotych/biletyna

Dziecięca Scena Teatralna - Popieluszka

Chyba wszyscy znamy baśń o Kopciuszku, spisaną przez braci Grimm. Jednak niewiele osób wie, że jest również polska wersja tej historii, napisana z ogromnym kunsztem przez Janinę Porazińską. I właśnie baśń „Popieluszka” z tomu „U złotego źródła” stała się inspiracją do stworzenia całkiem nowej, eksperymentalnej formy teatralnej. To widowisko zawierające elementy performansu, tradycyjnego opowiadania baśni, muzyki i tańca ludowego oraz teatru ożywionej formy. „Popieluszka” wibruje śpiewem, tańcem i muzyką wykonywaną na żywo, przez Zbigniewa Rusiłowicza oraz Marka Papaja. Spektakl ubarwiają sceny z wykorzystaniem lalek zrobionych z przedmiotów użytku codziennego. Zaś osią widowiska jest opowieść snuta przez aktorki: Kamilę Papaj oraz Paulinę Karczewską.

fot. Michał Strokowski

Projekt „Popieluszka” odwołuje się do starej tradycji opowiadania baśni, kiedy to całe rodziny zbierały się razem przy świeczce i słuchały opowieści pełnych przygód, a każda z obecnych tam osób znajdowała w niej coś dla siebie. Historie pełne symboli i archetypów oferowały bogactwo znaczeń, zarówno dla starszyzny, jak też dla najmłodszych członków rodu. Wspólne uczestnictwo w tym wydarzeniu pomagało tworzyć więź między pokoleniami i budować tożsamość osobistą na bazie tożsamości społecznej.  

„Pospólne, rodowe pole mamy” – mówi jeden z bohaterów Popieluszki. My zaś, chcąc zadbać o takie rodowe pole, zapraszamy na to widowisko wszystkich, niezależnie od wieku, statusu społecznego i poglądów.

Występują:
Paulina Karczewska

Kamila Papaj          

Marek Papaj           

Zbigniew Rusiłowicz

fot. Michał Strokowski

Czas trwania: 60 minut

Dla dzieci w wieku 5-10 lat

Bilety kosztują 10 złotych. Dostępne już wkrótce na biletyna.pl.

BILETY:  LINK

 

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej