Uwaga: zmiana nr rachunku bankowego do opłat za zajęcia, wydarzenia i bilety:
Bank Pekao S.A
65 1240 1082 1111 0010 3160 4333
rodzaj wydarzenia
ogłoszenie
kiedy
od 16.02.2023 / Czwartek do 09.03.2023 / Czwartek
gdzie
Pałacyk Konopackiego

Galeria w Pałacyku Konopackiego

Pałacyk Konopackiego w naturalny sposób stał się miejscem interakcji społecznych, spotkań sąsiedzkich i kulturalnego wypoczynku. W związku z tym celem działalności pałacykowej Galerii ma być przede wszystkim kształtowanie lokalnej wspólnoty.

Nasza przestrzeń wystawiennicza składa się z trzech pomieszczeń: Galerii u Badowskiej, Galerii u Kobylińskich i Galerii u Jurczyńskich, których nazwy pochodzą od imion i nazwisk późniejszych mieszkańców domu Ksawerego Konopackiego i nawiązują do czasów, gdy Pałacyk tętnił życiem. Teraz dokładamy wszelkich starań, aby znowu dużo się tu działo!

Chcemy tworzyć otwartą przestrzeń galeryjną „na pograniczu” – wspierającą aktywność lokalnych społeczności, ale także zapraszającą różnych współczesnych artystów szukających możliwości twórczej realizacji.

Tematem zgłaszanych do nas wystaw może więc być sama dzielnica, np. rodzinne kolekcje, zdjęcia i filmy związane z historią Pragi czy z życiem codziennym tutaj. Z drugiej strony  chętnie pokażemy prace początkujących artystów z nurtu sztuki współczesnej, artystów-amatorów czy artystów kolażu. Chcemy udowadniać, że sztuka współczesna jest wartościowa i może być przystępna dla przeciętnego odbiorcy.

Jeśli przemawia do Ciebie pomysł na naszą Galerię i chciałabyś/chciałbyś zaprezentować tutaj swoje prace, wyślij wiadomość na galeria@dkpraga.pl.

Zachęcamy do obejrzenia Galerii w wirtualnym spacerze po Pałacyku.

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej