rodzaj wydarzenia
Koncert
kiedy
od 03.04.2022 / Niedziela / 18:00 do 03.04.2022 / Niedziela / 20:00
gdzie
Pałacyk Konopackiego

Hajda Banda dla Ukrainy

Po śpiewie przyszedł czas na taniec dla Ukrainy. Zapraszamy na Potańcówkę pałacową z zespołem Hajda Banda!

Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na działalność Stowarzyszenia Animacji Kultury Pogranicza „Folkowisko”, które od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę prowadzi działalność humanitarną, ratując uchodźców po ukraińskiej stronie przejścia granicznego Budomierz – Hruszów.

Więcej informacji

Liczba miejsc ograniczona, w przypadku dużej liczby osób zaprosimy do słuchania w Przestrzeni Uważności.Wstęp za dobrowolną wpłatę na zbiórkę publiczną Stowarzyszenia Folkowisko na miejscu wydarzenia.

Wystąpi: Hajda Banda / Гайда Банда (Bielsk Podlaski/Warszawa)
Hajda Banda to polsko-białoruski zespół wykonujący tradycyjny repertuar taneczny i wokalny z Podlasia i zachodniej Białorusi. Dawne polki, oberki, kujawiaki i walczyki z obu stron Puszczy Białowieskiej wykonane są z młodzieńczą energią i artystyczną finezją zaczerpniętą od dawnych mistrzów muzyki wiejskiej, takich jak Edmund Brożek, Wiktor Wołkowycki, Stanisław Rosa i Wiera Grygoruk. Grupę powołała do życia w 2021 roku skrzypaczka Darii Butskaya, jako artystyczną kontynuację stypendium “Gaude Polonia” Narodowego Centrum Kultury. Zespół współpracuje m.in. ze studiem folkloru podlaskich Białorusinów “Żemerwa” ze Studziwód.

Grupa wystąpi w składzie:
Daria Butskaya - skrzypce, śpiew
Nika Jurczuk - skrzypce, śpiew
Mateusz Dobrowolski - bęben obręczowy
Paweł Iwan - cymbały, śpiew
Kuba Zimończyk - harmonia trzyrzędowa

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej