rodzaj wydarzenia
Projekt
kiedy
od 25.11.2020 / Środa / 18:25 do 31.12.2020 / Czwartek / 00:00
gdzie
DK Praga

Język Kolażu z 1. Nagrodą

Bardzo się cieszymy!

Trzeci raz z rzędu Dom Kultury Praga z Pierwszą Nagrodą Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej w kategorii instytucje animacji kultury. Tym razem dostaliśmy ją za "Język kolażu/Collage Language"!

To projekt realizowany w Domu Kultury Praga od września do grudnia 2019 roku. Sprawdzał, jak uniwersalnym i łączącym ludzi narzędziem może być technika kolażu. Zaczęło się od eksperymentu artystycznego, do którego zaproszono Martę Janik oraz Alexa Urso. Ze zbioru ponad stu historycznych fotografii warszawskiej Pragi artyści przygotowali niezależny od siebie obraz odzwierciedlający ich doświadczanie prawobrzeżnej części miasta. Kolaże Marty i Alexa stanowiły punkt wyjścia do komunikacji wydarzenia. Na podstawie tych prac stworzone zostały plakaty promocyjne oraz wyjątkowa instalacja wykonana w technice kolażu 3D wewnątrz słupa reklamowego przy Dworcu Śródmieście.

Marta Janik i Alex Urso przeprowadzili też warsztaty z mieszkańcami Warszawy. W ramach projektu odbyły się też wykłady varsavianistyczne, powstała kolażowa instalacja artystyczna, która stanęła przy al. Jerozolimskich oraz film w technice animacji poklatkowej, prowadzący nas ze Śródmieścia na Pragę.

Praga Północ jest w centrum naszej uwagi. A także jej mieszkańcy, którzy stali się prawdziwymi artystami.

W wyniku 8 spotkań warsztatowych (dla dzieci, dorosłych, międzypokoleniowych) powstały oryginalne prace, a najlepsze z nich zostały wydrukowane w formie pocztówek i wysłane w świat.

Przeczytajcie więcej o projekcie TU

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej