rodzaj wydarzenia
Praskie Spotkania z Gwiazdą
kiedy
16.01.2018 / Wtorek / 18:00
gdzie
DK Praga
bilet
wstęp wolny

Magdalena Lamparska - Praskie Spotkania z Gwiazdą

 

Bohaterką najbliższego Praskiego Spotkania z Gwiazdą będzie Magdalena Lamparska - aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna. Autorka książki ,,Wszystko albo nic #jakPolaNegri".

Aktorka filmowa, teatralna, dubbingowa. Pochodzi ze Słupska. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Nazywana „jedną z piękniejszych i utalentowanych aktorek telewizyjnych, filmowych i teatralnych młodego pokolenia.” Już na drugim roku studiów zadebiutowała na ekranie telewizyjnym w serialu ”39 i pół” wcielając się w role Marty, dziewczyny głównego bohatera. Zagrała gościnnie w serialu „Ojciec Mateusz” i „Prawo Agaty”, „O mnie się nie martw”, „Hotel 52”. Na dużym ekranie zadebiutowała w pięknym i przejmującym filmie Michała Kwiecińskiego „Jutro idziemy do kina” wcielając się w rolę Małgosi. Później były epizody w filmie „Big love” w reż. B.Białowąs , w filmie Pawła Borowskiego „Zero” oraz w etiudzie „Możesz być kim chcesz”. Jednak największym sukcesem była główna rola w polsko-rosyjskiej produkcji „Tylko nie teraz” w reż. W. Pendrakowskiego. U boku Domagarowa i D.Olbrychskiegio stworzyła kreację, która została doceniona i nagrodzona na prestiżowych filmowych festiwalach w Petersburgu i Moskwie.

Magdalena Lamparska jest również aktorką Teatru Narodowego w Warszawie gdzie zadebiutowała rolą Aliny w przedstawieniu „Balladyna” w reż. A. Tyszkiewicza. Można również ją zobaczyć w Teatrze Kwadrat w sztukach: „Ślub doskonały” i „Berek czyli upiór w moherze”, „Klaps! 50 twarzy Greya” w reż. J. Weigerbera w Teatrze Polonia. Dużym zainteresowaniem cieszyła się jej rola w filmie „Listy do M.2″, który swoją premierę miał pod koniec ubiegłego roku.

Magdalena Lamparska od lat dzieli swój czas między Polską a Ameryką, co ostatnio przełożyło się również na jej karierę zawodową. U boku tak elektryzujących gwiazd, jak Jessica Chastain i Daniel Brühl zagrała w dramacie o II wojnie światowej „The Zookeeper’s Wife” Nowozelandki Niki Caro, nominowanej do canneńskiej Złotej Palmy. Ze Stephenem Baldwinem, znanym chociażby z „Urodzony 4 lipca”, zagrała również w komedii „No Panic with a Hint of Hysteria” Tomasza Szafrańskiego, „Kochaj” Marty Plucińskiej, „Porady na Zdrady”.
Wierzy, że jeśli chce się być lepszym, trzeba ćwiczyć i ciągle się uczyć. Dlatego po skończeniu Akademii Teatralnej w Warszawie ciągle podróżuje po całym świecie kształcąc swój warsztat aktorki, wokalny i taneczny. Obecnie uczy się w prestiżowym studiu aktorskim Ivany Chubbuck w Los Angeles. Dla Magdalena Lamparskiej aktorstwo to nie tylko zawód ale przede wszystkim ogromna pasja.
Na aktorstwie nie kończy. Ostatnio wydała także książkę ,,Wszystko albo nic #jakPolaNegri", która zbiera znakomite recenzje.


Prowadzenie: Radosław Mróz

Informacja: k.kobus@dkpraga.pl

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej