rodzaj wydarzenia
Koncert
kiedy
od 28.02.2020 / Piątek / 19:00 do 28.02.2020 / Piątek / 20:30
gdzie
DK Praga
bilet
wstęp bezpłatny, wejściówki

Klementyna Umer "Tajemnica"

Zapraszamy na wieczór z piosenkami niekwestionowanego geniusza melodii, którego kompozycje najpiękniej współgrają z tekstami świetnych autorów.

Jerzy Wasowski, kojarzony przede wszystkim z Kabaretem Starszych Panów, w swojej bogatej twórczości napisał wiele kompozycji, które czasem miały szansę zaistnieć tylko przez jedną ulotną chwilę.

Utwory te były pisane dla wielkich dam polskiej piosenki i teatru na potrzeby nierzadko jednorazowej audycji radiowej, spektaklu czy recitalu.

Od tego czasu, często od premierowego wykonania, piosenki te nieśmiało czekały na swoje ponowne odkrycie. Klementyna Umer postanowiła tchnąć w nie nowe życie i dać im szansę powrotu.
Tak powstała płyta „Tajemnica”, która swoją oficjalną premierę miała w maju 2018 roku i spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem recenzentów i słuchaczy.

Jerzy Wasowski jest autorem wszystkich kompozycji wieczoru, teksty natomiast wyszły spod pióra Jeremiego Przybory, Bronisława Broka, Joanny Kulmowej, Antoniego Marianowicza i Ludwika Górskiego.

Klementynie towarzyszyć będzie Konrad Wantrych – fortepian.

bezpłatne wejściówki dostępne od 14 lutego w DK Praga

 

Klementyna Umer

Aktorka i wokalistka

Laureatka nagród na licznych festiwalach i przeglądach piosenki. Najważniejsze trofea to: Grand Prix Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, I nagroda na Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie, nagroda specjalna attaché kulturalnego Ambasady Francuskiej na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej „Chantons á Wrocław”, nagroda Dyrektora Artystycznego Festiwalu „Śpiewające Eurydyki” w Zielonej Górze.

W latach 2003-2017 współpracowała ze stołecznym Teatrem Rampa, zagrała tam kilkanaście premier; miała przyjemność pracować z reżyserami takimi jak Jan Szurmiej, Maciej Wojtyszko, Jan Prochyra, Piotr Furman, Paweł Aigner czy Michał Konarski.

Lata 2013-2017 to też współpraca z Teatrem 6.piętro w Warszawie, w którym grała w spektaklach „Bromba w sieci” (reż. Maciej Wojtyszko) i „Młynarski obowiązkowo!” (reż. Jacek Bończyk).

Od listopada 2016 roku regularnie występuje w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu.

Od lutego 2018 spektaklem „Nie tylko Starsi Panowie, czyli Wasowski do Kwadratu” rozpoczęła współpracę z warszawskim Teatrem Kwadrat.

Fani dubbingu znają jej głos z wielu bajek, seriali telewizyjnych, filmów i gier komputerowych. Jej głos można usłyszeć również w polskich wersjach językowych programów telewizyjnych i oprawie kanałów radiowych.

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej