rodzaj wydarzenia
Koncert
kiedy
od 25.02.2021 / Czwartek / 19:00 do 14.03.2021 / Niedziela / 00:00
gdzie
DK Praga
bilet
transmisja online

Koncert JAZZOWY Keys2Drums

Keys2Drums to jazzowy duet, w którego skład wchodzi tylko perkusista i klawiszowiec. „Łączymy tradycyjne brzmienia z dźwiękami utworzonymi przy pomocy nowoczesnych urządzeń multimedialnych tj. iPada i samplera, co można usłyszeć nie tylko na nagraniach ze studia, ale również na żywo podczas naszych koncertów”. Muzycy grający w zespole to doświadczeni bywalcy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.


„Nasza muzyka to własne kompozycje, improwizacje mieszanina elektroniki z klasyką”. Zespół powstał w listopadzie 2016r. Pierwszy koncert odbył się w klubie Jack's Cinema w Warszawie. W 2017 r. premierę miał teledysk Keys2Drums do utworu „Come With Me”.

Jacek Prokopowicz - Organista (Hammond), pianista, kompozytor współpracował m.in. z gitarzystą Jarosławem Śmietaną, kontrabasistą Piotrem Rodowiczem, perkusistą Adamem Lewandowskim, harmonijkarzem Bartkiem Łęczyckim, Wojciechem Waglewskim, Indios Bravos. Odbył trasy koncertowe z bluesmanami: Kalif Wailin' Walter, GG Amos, Alvon Johnson, Krissy Matthews, Noel Coutts, Chaz de Paolo a także z Jennifer Batten (gitarzystka Michaela Jacksona), Patsy Gamble (brytyjska saksofonistka smoothjazzowa). W 2012 roku otrzymał I miejsce w ankiecie forum „Okolice Bluesa” dla Najlepszego Klawiszowca 2011r. W 2013 roku zajął II miejsce na klawiszowca roku 2012 w ankiecie kwartalnika Twój Blues.

Adam Grzelak - Na początku pobierał lekcje u kilku nauczycieli z Olsztyna. Bardzo szybko zaczął koncertować w miejscowych klubach. W swoich pierwszych zespołach odniósł też wiele sukcesów na ogólnopolskich festiwalach. W międzyczasie szkolił się prywatnie u takich perkusistów jak Przemek Knopik i Tomek Łosowski. W 2009 roku po namowach Artura Malika przeniósł się do Krakowa. Tam ukończył Krakowską szkołę jazzu i muzyki rozrywkowej w klasie perkusji. W Krakowie koncertował ze znanymi bluesowymi zespołami jak Monkey Business i Blues Mobile. Oprócz tego współpracował z takimi zespołami lub artystami jak: Jack Moore, Khalif Wailin' Walter, Patsy Gamble, Alvon Johnson, Krissy Matthews, Krzysztof ,,Puma" Piasecki, Charli Green, Art Rock, Kierat, Krystyna Świątecka, Czerwony Tulipan, Krzysztof Piasecki, Jacek Cygan, Anna Grzelak, Harlem. Występuje również w zespole muzycznym Teatru Dramatycznego w Warszawie. Jest nauczycielem w klasie perkusji w warszawskiej Akademii Rocka. Najbardziej lubi grać muzykę, w której, jak sam mówi, czuć serce i groove.

Zapraszamy na transmisję wydarzenia:

facebook/tupraga

youtube/domkulturypraga

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej