rodzaj wydarzenia
Koncert
kiedy
od 15.11.2020 / Niedziela / 19:00 do 15.11.2020 / Niedziela / 20:00
gdzie
DK Praga
bilet
transmisja online

Koncert Magdy Ruty

"Nie wiem, czy będę"

Młoda, bardzo wyrazista osobowość na warszawskiej scenie muzycznej. Muzyczna wizja bezpretensjonalnie łączy się z jej pasja do obrazu i fotografowania. Odważny wizerunek i subtelna charyzma zjednują jej grono sympatyków nie tylko wśród słuchaczy ale też w gronie czołowych postaci muzycznej sceny.

Pochodzi z Włodawy i tam stawiała pierwsze kroki na scenie jako wokalistka. Niezliczona ilość nagród zdobytych w konkursach lokalnych dała jej impuls do marzeń o własnej karierze. Jej wielka pasja do muzyki sprawia, że stale odwiedza większość polskich festiwali muzycznych. Fanka koncertów artystów uznanych, ale także nowo pojawiających się na rynku, przeróżnych stylów muzycznych.

Piosenki Magdy Ruty powstają w niewymuszony sposób. Są wynikiem jej aktualnych przeżyć i przepuszczeniem związanych z tym emocji przez jej subtelną wrażliwość. Subtelność ta nie jest cechą, która sprawia że treści są ukryte pod wyszukana poetyką. Teksty piosenek są niejako powiedziane „wprost” ale ze specyficznym, unikatowym językiem artystki. Dźwięki zrodziły się ze spotkania z Tomaszem Serkiem Krawczykiem, z którym od pierwszej chwili połączyło ją muzyczne porozumienie. Piosenki powstawały „na kanapie” - bez koniunkturalnej kalkulacji. W twórczości Magdy retro gitary przeplatają się z syntezatorami, a wszystko na podstawie organicznej sekcji rytmicznej. Barwa głosu Magdy zwraca uwagę - ciepła, a niekiedy ludzko surowa.

Wszystko to składa się na wysmakowane, dojrzałe dzieło odwołujące się do najlepszych tradycji polskiej piosenki.

Na koncert składać się będą piosenki z debiutanckiej płyty Magdy "Nie wiem, czy będę", która miała premierę 27 marca, nakładem FONOBO LABEL.

Artystka wystąpi wraz z Tomkiem "Serkiem" Krawczykiem, gitarzystą, współautorem piosenek i producentem muzycznym płyty.

POSŁUCHAJCIE

Magda Ruta - śpiew

Tomek "Serek" Krawczyk - gitara, ukulele

 

Transmisja online. 

 

Serdecznie zapraszamy 

 

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej