rodzaj wydarzenia
Koncert
kiedy
od 19.12.2020 / Sobota / 17:00 do 31.12.2020 / Czwartek / 00:00
gdzie
DK Praga
bilet
transmisja online

Koncert Wowakin Trio i Wesołych Mazurków z Pragi

Zapraszamy na koncert online promujący najnowsze wydawnictwo muzyczne połączonych sił: Wowakin Trio, Justyny Piernik i Wesołych Mazurków z Pragi.

Szanowni Państwo,

z przykrością zawiadamiamy, że nasze konto na Facebooku zostało zhakowane. W związku z tym koncert „W malowanych sankach” Wowakin Trio i Wesołych Mazurków z Pragi będzie transmitowany w sobotę 19 grudnia o 17:00 w 3 miejscach:

Fanpage Urzędu Dzielnicy Praga-Północ m. st. Warszawy: LINK

Fanpage zespołu Wowakin Trio: LINK

Kanał YouTube Domu Kultury Praga: LINK

"W malowanych sankach" to płyta zawierająca tradycyjne polskie pastorałki i kolędy życzące, popularne dawniej, w czasach, kiedy ludzie powszechnie kolędowali po domach i przyjmowali kolędników. Kolędy życzące służyły zgodnie ze swoją nazwą składaniu życzeń w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Wierzono, że aby się wiodło w Nowym Roku, wszyscy w rodzinie byli zdrowi i szczęśliwi należy przyjąć życzenia od kolędników, a w zamian za to hojnie ich obdarować świątecznymi przysmakami i napitkami. Kolędowanie w okresie karnawału było więc dawniej ważnym elementem życia, służyło zabawie i ważnemu obyczajowi składania życzeń noworocznych. Ludzie świętowali śpiewając i tańcząc. Kolędnicy przebierali się za zwierzęta: kozę, bociana, niedźwiedzia, turonia, a także postaci występujące w historii narodzenia Jezusa: pasterzy, anioła, króla Heroda, trzech króli. A gwiazdor idące na przedzie z gwiazdą niósł światło i nadzieję, że zima się skończy, jasność zwycięży ciemność, a dobro pokona zło. I my w to wierzymy... Kolędujmy całą nockę aż do rana!

Występują: Justyna Piernik, Paula Kinaszewska, Bartłomiej Woźniak, Mateusz Wachowiak, Zosia Grochowska, Karolina Pryc, Wojtek Tretter, Nina Gutowska, Zuzia Wnukowska

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej