rodzaj wydarzenia
Koncert
kiedy
24.06.2021 / Czwartek / 17:00
gdzie
Praski Ogródek Sąsiedzki
bilet
wstęp wolny

Lato w Praskim Ogródku Sąsiedzkim

Zaczynamy sezon letni w Praskim Ogródku Sąsiedzkim!

Już 24 czerwca zapraszamy na wyjątkowy wieczór, podczas którego zaproponujemy Wam warsztaty ludowe oraz porwiemy do tańca!

O godzinie 17:00 odbędą się familijne warsztaty ludowe z Bożeną Ślagą i Beatką Mikulik, a o 19:00 zagra dla Was muzyczny trójkąt.

Wowakin specjalizuje się w muzyce folkowej, łącząc ludowe brzmienie z nowoczesną aranżacją. Ich podejście do muzyki odznacza się swobodą, improwizacyjnością, brawurą wykonawczą. Zespół specjalizuje się w repertuarze tanecznym – melodie pochodzą m.in. z Radomszczyzny, Mazowsza czy Podlasia. W repertuarze mają oberki, mazurki, kujawiaki, polki, fokstroty i kujony. Wszystko to przeplatane gorzkimi pieśniami o przemijaniu, stracie i tęsknocie za młodością.

Trio wydało we wrześniu 2017 swój debiutancki album „Kraj za miastem” a we wrześniu 2020 album „Wiązanka”, który otrzymał II miejsce w konkursie Polskiego Radia na Folkowy Fonogram Roku.

WARSZTATY

"Graficzne kompozycje z polnych roślin" - prowadzenie Bożena Ślaga

Jak na warsztaty w naszym ogródku przystało, w naszym działaniu artystycznym będziemy blisko przyrody. Czy pokrzywa choć parzy, może być ładna? Jak nazywa się kwiatek, ten co ma żółte płatki? Z polnych roślin, które rosną sobie dziko w parkach, stworzymy piękne kompozycje roślinne. Zapraszamy i dzieci i dorosłych :)

„Malowanie koszulek bawełnianych w ludowe wzory z przygotowanych szablonów” - prowadzenie Beata Mikulik

Malowanie koszulek w kilku kolorach poprzez nakładanie kilku przygotowanych szablonów na siebie.

"Wycinane kolorowe ptaki na patyczkach” - prowadzenie Beata Mikulik

Wycinanie kolorowych ptaków z różnych rodzajów papieru z ogonami z krepiny i montowanie ich na patyczkach.

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej