Zapisy na zajęcia stałe w sezonie 2022/2023 rozpoczynają się 12 września o godzinie 12:00

Zapisz się
rodzaj wydarzenia
Spotkanie podróżnicze
kiedy
22.11.2018 / Czwartek / 18:00
gdzie
DK Praga
bilet
wstęp wolny

MARATON PODRÓŻNICZY

Pokaz filmów i spotkanie z twórcami - Grzegorz Drozd, Alicja Łukasiak

Podczas spotkania odbędą  się seanse dwóch filmów:

„Kalkuta, teatr doskonały” 2013, 46’
reżyseria: Grzegorz Drozd
zdjęcia: Grzegorz Drozd, Alicja Łukasiak
lektorka: Krystyna Czubówna

Film stanowi zapis jednego dnia spędzonego w Kalkucie, od wschodu do zachodu słońca. Wizyta w nim to przeżycie pozostawiające wyraźny ślad. Dla wielu pobyt w nim kończy się oczekiwaniem w pokoju hotelowym na najbliższy samolot, uwalniający ze świata budzącego zachwyt ale i jednocześnie grozę. To miasto pełne kontrastów, którego duża część mieszkańców żyje w warunkach ekstremalnych. Pomimo tego ich wewnętrzna radość jak i otwartość są zadziwiające.

„Historia Grochu” 2013, 52’

reżyseria: Grzegorz Drozd

scenariusz: Grzegorz Drozd

zdjęcia: Grzegorz Drozd, Alicja Łukasiak

montaż: Grzegorz Drozd

dźwięk: Grzegorz Drozd, Harmony Band

 

To ujmująca opowieść o człowieku, który porzuca zachodnią cywilizację i zaczyna nowe życie na filipińskiej wyspie. Michał Grochowski, tytułowy Grochu, postanawia opuścić rodzinną Warszawę i życie w Europie – krainie dobrobytu, w której ludzie mają wszystko i jednocześnie nie potrafią być szczęśliwi. Nowa codzienność wśród prostych, biednych ludzi nie jest jednak sielanką. Mimo to, dopiero w tym miejscu udało mu się pierwszy raz osiągnąć stan, który trudno opisać słowami - głęboki spokój nazywany nirwaną.

Prezentowane filmy składają się na cykl „Dziennik pisany w krzakach”, realizowany podczas dwuletniej podróży twórców po Azji Południowo-Wschodniej. Po seansie Grzegorz Drozd i Alicja Łukasiak opowiedzą o projekcie i fascynacji Azją.

sala koncertowa DK Praga

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej