rodzaj wydarzenia
Projekt
kiedy
od 19.06.2020 / Piątek / 13:37 do 31.12.2020 / Czwartek / 23:55
gdzie
DK Praga
bilet
udział bezpłatny, rekrutacja

„Mówiące kamienice” – festiwal storytellingowy

Opowiedz swoją historię Pragi Północ

Jeśli interesujesz się filmem, komiksem, lubisz czytać książki i poznawać Pragę – ten projekt może Cię zainteresować. Jeśli od jakiegoś czasu piszesz do wirtualnej szuflady i sprawia Ci to przyjemność, to wiedz, że w Domu Kultury „Praga” realizujemy program animacyjny właśnie dla Ciebie. Jeśli jesteś gotowa/gotowy do rozwijania swoich umiejętności pisarskich, chcesz dowiedzieć się jak stworzyć wciągającą fabułę i uczyć się od najlepszych –  dowiedz się czym są „Mówiące kamienice” i   zgłoś swoją chęć udziału w projekcie.

 

Dom Kultury „Praga” oraz organizacje partnerskie zapraszają uczniów i studentów do wzięcia udziału w konkursie na najlepsze opowiadanie osadzone w kontekście praskim. W ramach finansowanego z Funduszu Animacji Kultury festiwalu storytellinowego zrealizowane zostaną następujące działania:

 1. Konkurs na najlepsze opowiadanie (limit 4200 znaków)
 2. Cykl spacerów varsavianistycznych odsłaniających wielogłos dzielnicy i ukazujących różne typy bohaterów (badania terenowe używane w kontekście budowania postaci literackich),
 3. Masterklasy  literackie z cenionymi  twórcami narracji fabularnych (Sylwia Chutnik, Daniel Chmielewski, Michał Walczak),
 4. Nagrodzone historie zostaną przetworzone artystycznie. Zwycięskie opowiadanie posłuży jako inspiracja do stworzenia krótkiego filmu w reżyserii  Doroty Migas-Mazur. Sześć pozostałych tekstów, które zostaną zarejestrowane w formie słuchowiska opublikujemy  na stronie dkpraga.pl oraz na platformach partnerów projektu.
 5. Etiuda filmowa zostanie zaprezentowana podczas pokazów we wszystkich instytucjach partnerskich.

 

Nie czekaj do dedlajnu! Napisz do nas już dziś.

Jeśli chcesz współtworzyć z nami nowy, fabularny, praski świat – napisz nam kilka zdań o swoich motywacjach na adres k.szumlas@dkpraga.pl . Na wszystkie zgłoszenia odpowiemy.  Wyłonimy 17 uczestników projektu, wraz z którymi na początku stworzymy szczegółowy harmonogram działań, a następnie nową praską opowieść. 

 

Partnerzy projektu:

 • Dom Kultury “Praga”
 • Muzeum Warszawskiej Pragi
 • Centrum Wielokulturowe w Warszawie
 • Teatr Oratorium im. św. Jana Bosko działający przy Bazylice NSJ,
 • Alternatywny Klub Sportowy Zły
 • Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków
 • Urząd m. st. Warszawy dla Dzielnicy Praga-Północ

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej