rodzaj wydarzenia
Pokaz filmowy
kiedy
od 27.05.2022 / Piątek do 04.10.2022 / Wtorek
gdzie
Pałacyk Konopackiego

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Dołączyliśmy do kolejnej edycji Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej i już jesienią zaprosimy uczniów na specjalne seanse filmowe. Zapisy na rok szkolny 2022/2023 już trwają!

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to filmy dostosowane do wszystkich poziomów edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To cykle tematyczne oparte na wyjątkowych filmach, dopełnionych o prelekcje, omówienia i propozycje warsztatów plastycznych, karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne.

Program NHEF 2022/2023 to comiesięczne projekcje blisko 150 tytułów, w tym aż 20 nowości, realizowanych w ramach 17 cykli tematycznych.

Przygotowane materiały dydaktyczne stanowią pomoc dla nauczycieli w realizacji podstawy programowej poszczególnych przedmiotów. Jesteśmy przekonani, że udział w NHEF wzbogaci jednocześnie programy wychowawczo-profilaktyczne szkoły, a filmy oglądane w domu z udziałem rodziny ucznia mogą stanowić inspirujący punkt wyjścia do działań wychowawczych zarówno w szkolnej klasie, jak i w domu.

Zapraszamy do zapisów przez wypełnienie formularza. Zapisy przyjmujemy do 4 października.

Szczegółowe informacje o programie oraz materiały dydaktyczne dla nauczycieli dostępne są na stronie: www.nhef.pl.

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej