rodzaj wydarzenia
Koncert
kiedy
12.01.2018 / Piątek / 18:00
gdzie
DK Praga
bilet
wstęp wolny

Interaktywny Koncert Kolęd i Zabawa Noworocznych

Nowy Rok wiąże się z życzeniami i zabawami, do których w polskiej tradycji przywiązywano i w niektórych regionach Polski nadal przywiązuje się  szczególną wagę. Podczas koncertu interaktywnego w DK Praga dowiemy się o niektórych zwyczajach, wciągając do zabawy i wspólnego śpiewania całą międzypokoleniową publiczność.

Kim byli droby, draby, dziady noworoczne? Dlaczego, mimo że psocili nie można było się na nich gniewać i należało ich  godnie przyjąć (żeby nie usłyszeć: „Niech wom urośnie stokłosa od d… do nosa niech wom nasro sarna w wasze ziarna” ;-). Na fascynującą  wyprawę do naszej obrzędowości, zapomnianych zwyczajów i opowieści noworocznych zapraszają muzycy folkowi i badacze muzyki tradycyjnej: Paula Kinaszewska (aktorka i wokalistka, gra w zespołach: Wowakin, Maryna C., teatrach: Teatr Dramatyczny, Teatr Studio, Teatr Narodowy w Warszawie i Teatr Wybrzeże w Gdańsku), Patrycja Kuczyńska (etnografka, instruktorka tańców tradycyjnych, tancerka) i Mateusz Wachowiak (gra w zespołach: Wowakin, Bum Bum Orkestar, Burónka).
Podczas koncertu  artyści zaprezentują  kolędy  noworoczne "życzące", wciągną dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy, muzykowania i śpiewania. Nie zabraknie wesołych tanecznych pastorałek przy których „chodzi noga”, często nie znanych szerszej publiczności, pochodzących z Mazowsza, Podkarpacia i Lubelszczyzny. Będzie także opowieść bożonarodzeniowa z udziałem publiczności, podczas której dowie się m.in.  jakie zwierzęta pomagały
uciekać Maryi przed złym Królem Herodem…


Tego koncertu nie można przegapić. Będzie głośno, wesoło, hucznie i z przytupem!

 

Informacja: k.kobus@dkpraga.pl

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej