Uwaga: zmiana nr rachunku bankowego do opłat za zajęcia, wydarzenia i bilety:
Bank Pekao S.A
65 1240 1082 1111 0010 3160 4333
rodzaj wydarzenia
Zajęcia stałe
kiedy
od 05.10.2021 / Wtorek / 15:32 do 31.10.2021 / Niedziela / 00:00
gdzie
Pałacyk Konopackiego
bilet
zapisy

Pląsy nie dąsy - nowe zajęcia

Z radością informujemy, że uruchamiamy nowe zajęcia o wspaniałej nazwie "Pląsy a nie dąsy", czyli umuzykalniające zabawy ruchowe do muzyki klasycznej to ukłon w stronę naturalnej dziecięcej i zdrowej potrzeby ruchu oraz w stronę kinestetyków.
To wszystko co dzieci lubią najbardziej: zabawa i ruch, mądrze ukierunkowane na rozwój percepcji i zdolności muzycznych, na budowanie poczucia estetyki i na zdrowie najmłodszych.
Zajęcia jednocześnie aktywnie wspierają tzw. osłuchiwanie się dzieci z muzyką klasyczną, dając pewność, że w ten sposób poznane utwory będą w przyszłości budziły w małych melomanach pozytywne odczucia:)


"Jeśli chcemy, by dzisiejsze przedszkolaki i uczniowie umieli w przyszłości być odbiorcami ambitnej i trudniejszej muzyki, to trzeba o to zadbać w czasie największej plastyczności mózgu. Mając jedynie kontakt z tzw. muzyką popularną, mózgi dzieci nie będą miały okazji, by nauczyć się wyszukiwania i rozpoznawania struktur w bardziej złożonych utworach. Nie potrafiąc tego, nigdy nie nauczą się dostrzegać piękna ukrytego w muzyce największych kompozytorów.” - Marzena Żylińska „Muzyka w mózgu” 2013 CENSA

piątki, godz. 17:00-17:30 - dzieci 4-8 lat
Pałacyk Konopackiego ul. Strzelecka 11/13

opłaty:
50 zł / m-c

Prowadzący:
Sylwia Karczewska- mgr sztuki, absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w
Bydgoszczy na wydziale Instrumentalnym o specjalności: fortepian. Pedagog z 25 letnim doświadczeniem.

ZAPISY

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej