Uwaga: zmiana nr rachunku bankowego do opłat za zajęcia, wydarzenia i bilety:
Bank Pekao S.A
65 1240 1082 1111 0010 3160 4333
rodzaj wydarzenia
Praskie Spotkania z Gwiazdą
kiedy
26.02.2019 / Wtorek / 18:00
gdzie
DK Praga
bilet
wstęp wolny

Robert Więckiewicz - Praskie Spotkania z Gwiazdą

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z wybitnym aktorem - Robertem Więckiewiczem, laureatem wielu prestiżowych nagród w kraju i zagranicą.
Naszego gościa będzie "przepytywać" dziennikarz Radosław Mróz.


Robert Więckiewicz - aktor teatralny i filmowy, urodzony w 1967 w Nowej Rudzie, której jest honorowym obywatelem. Absolwent PWST we Wrocławiu.
Występował w Teatrze Polskim w Poznaniu, warszawskich Rozmaitościach, Teatrze Narodowym, Teatrze Montownia, Laboratorium Dramatu, Teatrze Telewizji.

Na ekranie Więckiewicz zadebiutował w 1993 roku w "Ferdydurke" Jerzego Skolimowskiego. Grał między innymi w filmach Feliksa Falka, Filipa Bajona, Juliusza Machulskiego, Tomasza Wiszniewskiego, Wojciecha Smarzowskiego, Jana Kidawy-Błońskiego, Grega Zglińskiego, Marka Koterskiego, Borysa Lankosza, Tomasza Bagińskiego, Adama Guzińskiego. Jego najgłośniejsze role to Socha w nominowanym do Oskara obrazie Agnieszki Holland „W ciemności”, Lech Wałęsa w filmie „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reżyserii Andrzeja Wajdy oraz Jerzy – główny bohater filmu „Pod Mocnym Aniołem” w reżyserii Wojtka Smarzowskiego.
Jest zdobywcą wielu nagród, m.in. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i aż czterech Orłów, Polskiej Nagrody Filmowej. Został też wielokrotnie uhonorowany przez publiczność i krytykę za granicą – min. w Courmayeur, w Setubal, Chicago, Tokio oraz przez Słowacką Akademię Filmową.

Jesienią 2018 roku miały miejsce premiery aż trzech filmów z Robertem Więckiewiczem w rolach głównych: „Kler” Wojtka Smarzowskiego, „Jak pies z kotem” Janusza Kondratiuka” i „7 uczuć” Marka Koterskiego.

fot. Rafał Masłow Rafał Masłow Photography

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej