kiedy
od 29.08.2019 / Czwartek / 16:37 do 30.09.2019 / Poniedziałek / 00:00

Prażyn - Mecenas Kultury

Państwo pozwolą, że się przedstawię i powiem parę słów o sobie. Jakiś czas temu usłyszałem o wspaniałym muralu "Chodź na Pragę". I tak zrobiłem. Przyszedłem. Zobaczyłem go i wiele innych rzeczy. Zamieszkałem przy ulicy Dąbrowszczaków 2. Trafiłem na niesłychanie przyjazny oraz żyzny grunt. Nazywajcie mnie Prażynem. Spodobało mi się tutaj i tu zostanę. Od dziś mianuję się animatorem kulturalnego świata warszawskiej Pragi. Będę pełnić rolę Mecenasa Kultury.

A zatem zaczynam: W imieniu pracowników tego przybytku zapraszam w nasze progi wszystkich chętnych, którzy chcą poznać nie tylko mnie, ale przede wszystkim siebie i swoje artystyczne możliwości. Bo, tak, tak, to jasne jak słońce - wszyscy je mamy!

Nasza nowa oferta jest niesłychanie różnorodna. Tworząc ją, wziąłem pod uwagę bogate wnętrza mieszkańców Pragi oraz ich wieczny głód odkrywania nowego. Nasi sąsiedzi są odważni, dlatego nasza oferta też taka jest.

Oferujemy ponad 60 różnych zajęć, płatnych i bezpłatnych, od niemowlaka po seniora i muszę przyznać, że prasko dużo tego! Ile tu się dzieje!

Dbamy o ciało. Nie ma co ukrywać, malarstwo ogląda się lepiej ze zdrowym kręgosłupem. Dlatego polecam gimnastykę oraz jogę. Koniecznie streczing. W ofercie znalazły się Karate Shinkyokushin oraz taniec HIP HOP. Ale jest też balet. I Zumba! Bomba!

Ze sztukami pięknymi jesteśmy za pan brat. Do pędzli! Do ołówków! Do dłutek! Monotypie, mezzotinty, linoryty… Jeżeli to mało, dorzucam  jeszcze kolografię, suchą igłę i szablon! Warsztaty dla pomysłowych i wytrwałych. Ale też dla tych, co potrzebują wytchnienia, np. ceramika relaksacyjna. Mam cichą nadzieję, że może ktoś na zajęciach z rzeźby zainspiruje się moją szlachetną, kudłatą twarzą? Chętnie zapozuję!

We wrześniu rozpoczyna działalność otoczony przeze mnie wyjątkową opieką Klub Odkrywców Rzeczy Niemożliwych. Osobiście uważam, że wszystko jest możliwe, dużo mieści się w mojej głowie. Tę, jak widzicie, mam pojemną. W naszym Domu Kultury stawiamy na ciekawość i nieskrępowane działanie. Eksperymentujemy.  Ponadto w ofercie znalazły się zajęcia teatralne, filmowe, naukowe, muzyczne i wokalne a także językowe.

Zapraszam 8 września od godziny 12:00 na uroczyste Otwarcie Nowego Sezonu!

Pamiętajcie, Jesteśmy tu dla Was!

Do zobaczenia! I aż chce się rzec: Ahoj Przygodo!

Mecenas Sztuki

Prażyn

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej