Uwaga: zmiana nr rachunku bankowego do opłat za zajęcia, wydarzenia i bilety:
Bank Pekao S.A
65 1240 1082 1111 0010 3160 4333
rodzaj wydarzenia
Plener artystyczny
kiedy
od 25.10.2020 / Niedziela / 10:00 do 25.10.2020 / Niedziela / 14:00
gdzie
Ogród Botaniczny
bilet
wstęp wolny

Pstryk - jesienny spacer fotograficzny

PSTRYK – BARWY JESIENI 

Październik to w Polsce apogeum złotej jesieni. Większość drzew i krzewów kończy owocowanie, a wraz z nim kończy się czas obfitości dla wiewiórek, pilchów oraz drobnych i średnich ptaków. Sójki i wiewiórki szaleją z radości gromadząc co raz to nowe żołędzie, bukwie, kasztany i orzechy. W powsińskim ogrodzie botanicznym „szwedzki stół” mają doprawdy imponujący. Znajdują tu przecież niemal zupełnie pozbawione kolców torebki kasztanowców żółtych i gładkich, marony kasztana jadalnego oraz rzadko spotykanego w Europie kasztana chińskiego, orzechy hikor i różnych ciekawych leszczyn. Pysznią się swymi kolorami jesienne astry i floksy, nagietki i żeniszki, petunie i begonie, kosmosy i malwy, lwie paszcze i lwie ogony… Będziemy uwieczniać kolory, pracować z głębią ostrości i czułością ISO. Zajmiemy się kompozycją obrazu oraz kadrowaniem.

Zapraszamy na jesiennego Pstryka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie!

Termin: 25.10.2020 10:00
Miejsce: PAN Ogród Botaniczny w Powsinie – ul. Prawdziwka 2

Spotkanie o godzinie 10 przy Cafe Ogród (Budynek Centrum Edukacji).
Konieczny będzie zakup biletu wstępu do Ogrodu (15 zł normalny, 10 zł ulgowy).

Uwaga! W związku z obostrzeniami pandemicznymi w spacerze może wziąć udział 10 osób. Zapisy w grupie PSTRYK NA PRADZE na FACEBOOKu. Brak miejsc w październiku. Zapraszamy chętnych do udziału w spacerze listopadowym, szczegóły wkrótce. 

Warsztaty prowadzi Jarosław Deluga-Góra - Fotoreporter i dziennikarz z 25-letnim doświadczeniem zawodowym, zdobytym w Polsce i USA. Autor licznych artykułów i fotografii, zamieszczonych na łamach takich publikacji jak nowojorski Nowy Dziennik, Chicago Express Weekly Magazine, Tribune de Geneve, Women's Basketball czy IFS Magazine. W latach 1998-2004 członek prestiżowych organizacji fotograficznych i dziennikarskich: Foreign Press Association, National Press Photographers Association oraz White House Newsphotographers Association. Założyciel oraz pierwszy prezes Polskiego Klubu Fotografika w Nowym Jorku (PPCA). Grand Master konkursu Canon Photography Masters, medalista konkursów International Library of Photography. W latach 2004-2006 osobisty fotograf Premierów Rządu: Marka Belki oraz Kazimierza Marcinkiewicza. Specjalizuje się w fotografii reportażowej i portretowej. Z zamiłowania fotografuje przyrodę i krajobraz. Jest twórcą programu szkoleń fotograficznych PhotoWalk i Biebrzańskich Spotkań Fotograficznych oraz ambasadorem marki Sigma. 

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej