rodzaj wydarzenia
Spektakl
kiedy
07.10.2017 / Sobota / 20:00
gdzie
DK Praga
bilet
15 zł - bilet, 50 zł - karnet

Soup City. Ostatnia sprawa Charliego Brokuła - spektakl

Spektakl w ramach ALATYR. Przegląd Teatru Alatyr. Soup City jest spektaklem detektywistycznym dla całej rodziny – można o nim mówić jako o familijnym kryminale, któremu tempo nadaje trzyosobowy zespół jazzowy. Utrzymany w stylistyce filmów noir spektakl to próba stworzenia dzieła stylowego i jednorodnego formalnie, które jednak mogłoby być odbierane przez widzów w każdym wieku.

Stąd klasyczna, kryminalna fabuła została niejako ocenzurowana. Elementy nienadające się dla młodych widzów, takie jak wulgaryzmy, sceny przemocy i seksu, zostały zastąpione wyrazistymi ekwiwalentami. I tak bohaterowie do przeklinania używają słów takich jak zakalec i naleśnik, tytułowy detektyw zamiast od alkoholu uzależniony jest od czekoladek, jego partner zamiast zostać zamordowanym, zostaje wysłany do Afryki, a ponętna femme fatale pyta w jednej z kwestii: Charlie, kiedy ostatnio byłeś z kobietą na lodach?

Efektem jest spektakl stylowy, choć absurdalny, oparty na wciągającej fabule, ale balansujący na granicy parodii. Do tego, co być może najważniejsze, dający równie dużo radości dorosłym, jak i dzieciom. W spektaklu biorą udział aktorzy żywego planu, lalkarze z lalkami– pyskówkami oraz grające na żywo trio jazzowe.

Zespół muzyczny: Kamila Drabek / Michał Mościcki / Tomo Jacobson (Kontrabas), Albert Karch / Kacper Skolik (Perkusja), Jakub Paulski / John Arne Rånes (Gitara). Scenariusz i reżyseria - Jakub Kasprzak. Muzyka - Albert Karch, Kuba Więcek. Lalki i przestrzeń - Adam Karol Drozdowski. Produkcja - Paweł Klica, Klica Productions. Oryginalny pomysł - Nathan Paul Rumney.

 

Obsada:
Julia Sacharczuk
Rafał Iwański / Cezary Jabłoński / Dominik Gorbaczyński
Patryk Ołdziejewski / Bartosz Budny / Daniel Skrzypczak

Informacja: sprzedaż biletów: https://goout.net/pl/festiwale/alatyrfest-przeglad-teatru-alatyr/ihqic/#"T":"2017-10-06T10:00:01"

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej