rodzaj wydarzenia
Spektakl
kiedy
od 21.11.2021 / Niedziela / 18:00 do 21.11.2021 / Niedziela / 20:00
gdzie
Pałacyk Konopackiego
bilet
wstęp wolny

Spektakl "Wszystko to, co do mnie powiedzieliście"

"Wszystko to, co do mnie powiedzieliście" jest głosem kobiet w różnym wieku, które będąc w procesie - dzieląc się swoim spojrzeniem na świat i problemy, stawiając ważne pytania, czerpiąc ze swojej wrażliwości - zjednoczyły się wokół istotnego dla nich tematu i zapragnęły wypowiedzieć poprzez działanie teatralne.

Temat kobiecości okazał się na tyle ważny i wspólny, że inspirującym rozmowom podczas procesu nie było końca. Również konteksty literackie i społeczno-polityczne były niewyczerpanym źródłem impulsów do ćwiczeń, wymiany doświadczeń i pomysłów na sztukę.

Spektakl, to efekt twórczej pracy kobiet, jednak to indywidualne cele każdej z nich, które zostały osiągnięte w procesie zgłębiania tematu, są najcenniejsze.

Poruszane w spektaklu problemy m.in. dotyczące norm społecznych, wychowania, patriarchatu, "mądrości" przekazywanych z pokolenia na pokolenie, ulegania presji np. w kwestii wyglądu i bycie niewystarczającą, to bodźce, które otwierały kobiety na poszukiwanie wolności, odkrywanie w sobie "dzikiej dziewczynki" czy wilczycy. I właśnie wolność stała się dla nich punktem wyjścia.

Muzykę do spektaklu, graną na żywo, stworzył Grzegorz Kaźmierski i Maciej Arciszewski z projektu "Mlecze". Instrumentalny duet "Mlecze" zajmuje się na co dzień transowymi dialogami syntezatorów z gitarą. Kompozycje mieszczą się w gatunku synth nu gaze. Obecnie piszą bajki dla robotów.

Udział biorą:

Sylwia Czarnomorska

Paulina Dziurlikowska

Paulina Jakubowska

Kasia Kosmos

Beata Kwiatkowska

Anna Liczmańska

Kama Michałowska

Joanna Mieszczyńska

Marta Przybyłowska

Iga Strawińska

Anna Wiak

Beata Wińczyk

Agnieszka Zakrzewska

Natalia Zaleśkiewicz

 

Link do strony FB SCENA KOBIET

Posłuchajcie o spektaklu.

 

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej