rodzaj wydarzenia
Spotkanie podróżnicze
kiedy
od 27.03.2021 / Sobota / 11:00 do 31.03.2021 / Środa / 00:00
gdzie
DK Praga
bilet
online

Spotkanie z afrykańską przyrodą

Zapraszamy uczniów klas 1-3 na spotkanie online z Robertem Gondkiem.

Afryka to ogromny, tajemniczy i ciekawy kontynent. Kraina pełna zwierząt. Lwy, słonie, hipopotamy, lamparty, nosorożce i bawoły, ukryte na sawannie w Tanzanii i w tajemniczych lasach gór Rwandy. Goryle i mandryle z lasów deszczowych Gabonu. Szympansy znad jeziora Tanganika w Burundi. Góry i wulkany. Wysokie - pokryte lodowcami i niskie - porośnięte gęstym, deszczowym lasem. Smaczne przekąski. Niezwykłe zabawki. Przygody i nauka języka suahili.

O afrykańskiej przyrodzie i nie tylko opowie Robert Gondek - podróżnik, fotograf przyrody i miłośnik Afryki. Autor ponad 500 pokazów podróżniczych dla dzieci i dla dorosłych. Członek Akademii Odkrywcy im. Tony Halika oraz Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Nagradzany przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu.

Za konsekwentną realizację projektu "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju, otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016  podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Autor wydanej w październiku 2017 roku książki/albumu fotograficznego "W drodze na najwyższe szczyty Afryki" poświęconego Afryce. Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All  Inclusive. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent i uczy się języka Suahili. Prywatnie jestem tatą małego Mateuszka, który ma już za sobą pierwszą podróż do Afryki.

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej