rodzaj wydarzenia
Warsztaty
kiedy
od 14.07.2020 / Wtorek / 18:00 do 31.07.2020 / Piątek / 00:00
gdzie
DK Praga
bilet
transmisja online

W świecie lalek - premiera filmu

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Renatą Gołaszewską-Adamczyk. To wyjątkowa okazja, aby poznać świat artystki oraz zobaczyć, jak robi lalki. Można też zdobyć pacynkę wykonaną przez artystkę.

FILM: tu

Transmisja: www.facebook.com/tupraga

na zdjęciu: Ferdek

"Lalki tworzęod 2013 r. To bardzo czasochłonny proces. Dbam o każdy szczegół. Myślę o nich jak o istotach prawdziwych, stają się jakby częścią mnie.

Inspirują mnie stare fotografie dziecięce, albumy ze świata oraz własne obserwacje. Chcę poprzez tę formę sztuki pokazać piękno człowieka. Nie skupiam się jednak na jego zewnętrzności tak bardzo jak na cechach wewnętrznych i emocjach.

Czasem odpoczywam od lalek. Wtedy zajmuję się malowaniem mebli, porcelany, dekorowaniem domu. Uwielbiam również wraz z dziećmi gotować i piec. Naszą domową specjalnością są bułeczki maślane i domowy chleb na zakwasie.

Nawiązałam kontakty z lalkarzami z całego świata. Podoba mi się wielka różnorodność formy, materiałów, sposobów wykonania. Zauważam pewne trendy wśród twórców i kolekcjonerów lalek. Patrzę jednak na to z dużym dystansem. Robię to, co mi serce podpowiada. Uleganie trendom grozi utratą oryginalności."

Renata Gołaszewska-Adamczyk

 

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej