kiedy
od 30.08.2019 / Piątek / 12:00 do 31.08.2019 / Sobota / 23:00

Warsztaty muzyczne w Gałkach Rusinowskich

W dniach 30 i 31 sierpnia w Gałkach Rusinowskich na Radomszczyźnie odbędą się warsztaty muzyki tradycyjnej z wiejskimi mistrzami - śpiewaczką Marią Siwiec oraz skrzypkiem Janem Kmitą, a także z młodymi muzykami Paulą Kinaszewską i Katarzyną Rosik.

Będą to warsztaty skrzypcowe, śpiewacze i gry na bębenku obręczowym. W programie polki, oberki, piosenki, nauka ogrywania mazurka. Wszystko zakończy się w sobotę ogniskiem, na którym nie zabraknie śpiewu i tańca. Uczestnicy wykonają wraz z miejscowymi muzykami repertuar, którego nauczyli się na warsztatach, będzie wspólna zabawa.

Uczestnikami będą dzieci z okolicznych wsi oraz „Wesołe Mazurki z Pragi”- dziecięca orkiestra muzyczna z Domu Kultury „Praga”. W organizacji warsztatów oraz wyjazdu naszej orkiestry pomaga nam Gminny Ośrodek Kultury Rusinów, a honorowym patronatem objął wydarzenie Wójt Gminy Rusinów, Muzeum Wsi Radomskiej, Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze. Dziękujemy Wójtowi Panu Marianowi Andrzejowi Wesołowskiemu za pomoc przy organizacji noclegów dla dzieci z orkiestry DK Praga, a Pani Katarzynie Stockiej za pomoc w promocji wydarzenia.

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej