rodzaj wydarzenia
Warsztaty
kiedy
od 12.01.2021 / Wtorek / 12:00 do 31.01.2021 / Niedziela / 00:00
gdzie
DK Praga

Warsztaty plastyczne w ferie

ZIMOWE TANCERKI

Zapraszamy wszystkie dzieci na warsztaty online. Tym razem Beata Mikulik pokazuje, jak zrobić tancerki z papieru. Po warsztatach koniecznie wybierzcie się do parku, poszukajcie jakiejś gałęzi, na której tancerki prezentować się będą doskonale! Ależ to będzie piękna ozdoba domu!

Założeniem zajęć jest przedstawienie tańca, ruchu postaci (tancerki, akrobaci) w przestrzeni i na płaszczyźnie.Tworzymy szablon postaci z wybranego kolorowego papieru, wycinamy wiele takich postaci, wyginamy je w różny sposób, doklejamy paczki z krepiny, podobnie tworzymy akrobatów na sznurkach. Poruszające się postacie umieszczamy na sznurkach na zimowej, białej gałęzi (pomalowanej) lub stelażu z drutów, długich wykałaczek i w ten sposób powstaje mobil. Innym sposobem ukazania tańca jest przedstawienie tańca w pracy rysunkowej lub malarskiej pokazującej ruch tancerki, poszczególne fazy ruchy poruszającej się w tańcu spódnicy, ruch dłoni, tułowia, rąk. Pracę uzupełniamy krepiną podkreślającą ruch sukni. W czasie pracy omawiane są wybrane dzieła sztuki.

Inspiracje: mobile Alexandra Caldera, rzeźby i malarstwo Edgara Degasa przedstawiające tancerki, futurystyczny obraz Gino Severini „Tancerka”

Transmisja online FB/tupraga oraz youtube/domkulturypraga 

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej