Uwaga: zmiana nr rachunku bankowego do opłat za zajęcia, wydarzenia i bilety:
Bank Pekao S.A
65 1240 1082 1111 0010 3160 4333
rodzaj wydarzenia
Koncert
kiedy
od 14.02.2021 / Niedziela / 19:00 do 28.02.2021 / Niedziela / 00:00
gdzie
DK Praga
bilet
transmisja online

Wieczór poetycko-muzyczny "Dwoje bliskich i obcych"

To niezwykła synteza poezji o miłości ks. Jana Twardowskiego i muzyki znakomitych kompozytorów, takich jak: A. Piazzoli, E. Elgara, F. Chopina, J. Masseneta, E. Morricone, J.S. Bacha w wykonaniu duetu: Beaty Kozyry-Paulskiej - skrzypaczki i Jakuba Paulskiego - gitarzysty (Violin&Guitar Duo). Natomiast pomysłodawcą i reżyserem wieczoru oraz wykonawcą wierszy jest aktorka Kristina Baranovska.

 

Podczas wieczoru bohaterka zaprasza w podróż poprzez różne odmiany miłości: od radości zakochania, fascynacji i namiętności, po pierwsze trudności, nieporozumienia i kłótnie zakochanych, aż do skosztowania prawdziwej samotności, a nawet utraty bliskiej, ukochanej osoby. Nie mniej jednak ta podróż się kończy ukojeniem w żywej relacji z Bogiem. Ostatni wiersz - autorstwa Madeleine Delbrel - życie pokazuje jako radosny, wirujący poprzez różne losy człowieka „taniec posłuszeństwa”. Bohaterka zapewnia, że wystarczy „dać się ponieść”, by Pan zaprosił Cię do tańca, na „niekończące się święto w ramionach Jego łaski”!

Kristina Baranovska – w 2018 roku z wyróżnieniem ukończyła Akademię Teatralną w Sankt-Petersburgu jako aktorka teatru i kina. Urodziła się i wychowała na Łotwie, z pochodzenia jest Polką i obecnie mieszka w Warszawie. Z pierwszego wykształcenia jest Kierownikiem projektów artystycznych. Interesuje się kompleksową organizacją wydarzeń artystycznych, jest konferansjerką koncertów, festiwali, wystaw artystycznych. Organizuje warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. Prowadzi również zajęcia z emisji głosu i techniki mowy, interesuje się Arteterapią. Szczególne zamiłowanie ma do recytacji, organizuje wieczory poetycko-muzyczne. Jest laureatką i zwyciężczynią wielu międzynarodowych konkursów recytatorskich, oratorskich i aktorskich, m.in. w 2017 roku zdobyła nagrodę Outstanding Acting na World Theatre Education Alliance w Chinach, Pekinie za rolę Regany w sztuce „Król Lear” Szekspira.

Beata Kozyra-Paulska – dyrygentka i skrzypaczka specjalizująca się w wykonawstwie historycznym. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie dyrygentury chóralnej prof. Ewy Marchwickiej oraz Akademię Muzyczną w Bydgoszczy, w klasie skrzypiec barokowych prof. Daniela Deutera. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach w Polsce i za granicą pod okiem takich mistrzów jak: Imgard Shaller, Agata Sapiecha, Simon Standage, Sirkka-Liisa Kaakinen. Współpracowała z różnymi zespołami muzyki dawnej. Obecnie jest doktorantką na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

Jakub Paulski – gitarzysta, kompozytor. W roku 2013 uzyskał stopień licencjata w zakresie gry na gitarze jazzowej na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Marka Dykty. W 2015 ukończył studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Piotra Olszewskiego. Muzyk jest liderem projektów, m.in: Jakub Paulski Quartet, Jakub Paulski Trio, Opowieści Improwizowane, Solaris Project. Współtworzy zespół Paulski/Białowolski Quartet. Gitarzysta występuje i koncertuje w Polsce z zespołami wykonującymi muzykę jazzową, rozrywkową, klasyczną oraz tworzy muzykę do spektakli teatralnych. Jakub Paulski jest laureatem licznych międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów, między innymi Grand Prix Jazz Juniors 2019 z zespołem Jakub Paulski Trio.

 

Recytacja: Kristina Baranovska

Skrzypce: Beata Kozyra-Paulska

Gitara: Jakub Paulski (Violin&Guitar Duo)

 

 

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej