Zapisy na zajęcia stałe w sezonie 2022/2023 rozpoczynają się 12 września o godzinie 12:00

Zapisz się
rodzaj wydarzenia
konsultacje/warsztaty
kiedy
od 30.08.2018 / Czwartek / 17:00 do 30.08.2018 / Czwartek / 20:00
gdzie
Praski Ogródek Sąsiedzki

Wymiennnik, OdgraciOla, Pluszaki Rozrabiaki, gry i jam-session

Kolejne wydarzenie z serii Czwartkowy Melanż Kulturalny. Jest to kameralna, cykliczna impreza plenerowa skupiająca różnorodne działania i dziedziny sztuki – od podwórkowych gier i zabaw przez interaktywne działania teatralne po operetkowe koncerty. Naszym celem jest szerzenie zdrowego entuzjazmu, pasji, optymizmu i twórczej radości. Wymieniamy energię, muzyczne tematy, twórcze pomysły na spędzanie wolnego czasu a także przedmioty. Wspólnie gramy, śpiewamy, malujemy i przetwarzamy, a sielska atmosfera miejskiego ogródka sprzyja odpoczynkowi i integracji.

W programie:

Praski wymiennik, g. 17-20

Okazja, by wymienić niepotrzebne ubrania, książki, płyty, meble, zabawki, bibeloty na rzeczy, których aktualnie potrzebujemy. Przedmioty wymieniane są za pośrednictwem kuponów. Rzeczy, które nie znajdą swojego właściciela, zostaną przekazane organizacjom charytatywnych. O zasadach wymiennika przeczytać można na końcu tekstu.

Jak odgracić swój dom czyli porządkowanie wg. metody KonMarie, wykład, g. 18-19

Czy czujesz, że masz w swoim domu a co za tym idzie w głowie wieczny bałagan, że masz za dużo rzeczy, których przybywa w zastraszajacym tempie? Sprzątasz regularnie a bałagan i tak szybko wraca i oprócz powycieranego kurzu nie ma żadnego efektu? Jak zdecydować co powinno zostać w moim domu tak aby czuć się w nim dobrze, aby to było miejsce relaksu do którego chce się z przyjemnością wracać. Ola OdgraciOla opowie, jak i od czego zacząć porządkowanie, czym się otaczać i co warto mieć w sowim domu i jak przechowywać rzeczy, które lubimy.

Pluszaki rozrabiaki - warsztaty recyclingowe Kiziu Miziu, g.17-20

Nadajemy drugie życie niepotrzebnym rzeczom. Stare ubrania zamienią się w niepowtarzalne, barwne przytulanki. Zapraszamy wszystkich, bez względu doświadczenie, wiek, płeć, umiejętność szycia, czy talent plastyczny. Uczestników prosimy o przyniesienie nieprzydatnych już kolorowych sweterków, koszulek i innych bibelotów, które mogą stać się częścią własnoręcznie stworzonej maskotki.

Okołojazzowe improwizacje duetu Stef&Mich g. 17-18  oraz 19-20

Kameralny koncert na trąbkę i gitarę. Lekkie okołojazzowe tematy, słoneczne melodie w ogródkowym klimacie. Zespół jest otwarty na wspólne muzykowanie - zachęcamy do przyniesienia własnych instrumentów.

Gry i zabawy towarzyskie i nietowarzyskie, g. 17-20

Zawody, konkursy i aktywności rozwijające sprawności manualne, spostrzegawczość, refleks, wyobraźnię i kreatywność. Warsztaty opierać się będą na prostych, a zarazem emocjonujących zabawach wywodzących się z różnych stron świata. Proponowane gry przeprowadzić można przy użyciu przedmiotów, które każdy posiada w domu: patyczki, kawałek sznurka, papier, nożyczki i ołówek, opakowania po artykułach spożywczych.

Jak działa wymiennik?

Rzeczy, którymi chcemy się wymienić, przynosimy do Praskiego Ogródka Sąsiedzkiego w czwartek, 30 sierpnia od godz. 17. 
Mogą to być ubrania, zabawki, książki, płyty, bibeloty, artykuły wnętrzarskie. Wszystkie rzeczy powinny być czyste, w dobrym stanie, pozwalającym na ich dalsze użytkowanie.
Jedna osoba może przynieść maksymalnie 30 rzeczy.
Każda rzecz, niezależnie od wartości i wielkości wymieniana jest na jeden kupon. 
Przyniesione rzeczy przekazujesz organizatorowi, który eksponuje je na stolikach, wieszakach i płachtach.
Otrzymane w zamian kupony wymieniamy na przypadające nam do gustu przedmioty przyniesione przez inne osoby. Każda rzecz „kosztuje” jeden kupon, który należy przekazać organizatorowi.
Jeśli nie udało Wam się „wydać” wszystkich kuponów, można je zachować do kolejnej edycji wydarzenia.
Przedmioty, które nie znajdą swojego właściciela, zostaną przekazane osobom potrzebującym oraz organizacjom charytatywnym. 

W razie deszczu wydarzenia zostaną przeniesione do Domu Kultury Praga, ul. B. Sawinkowa 2

Zdjęcie: maskotki wykonane przez Kiziu Miziu.

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej