rodzaj wydarzenia
Koncert
kiedy
od 17.12.2021 / Piątek / 19:00 do 17.12.2021 / Piątek / 20:00
gdzie
DK Świt
bilet
wstęp wolny

Z kopyta. Voces Gaudii zaprasza na koncert zimowy!

Już 17 grudnia odbędzie się wyjątkowy koncert. Wyjątkowy, bo to pierwszy występ chóru offline od dwóch lat i pierwsze spotkanie z widownią po lockdownach.

Oto parę słów od śpiewających: "Skąd tytuł „Z kopyta”? Bo z kopyta rwie nie tylko kulig, ale także my – startując z nowym programem muzycznym i rozpoczynając koncertowy sezon. Z kopyta wracamy do świata offline. Z kopyta ruszamy z realizacją naszych zagranicznych planów wyjazdowych oraz przygotowywaniem trasy koncertowej po Polsce. Na naszym koncercie wybrzmią piosenki zimowe i świąteczne. Muzycznie przypomnimy także, jak bardzo ważne są, zwłaszcza w tym czasie, równe prawa do miłości oraz tolerancja bez względu na płeć, wiek, tożsamość płciową, narodowość czy wyznanie i dlaczego trzeba o nich pamiętać, na co dzień, nie tylko kiedy „Jest taki dzień”. W czasie koncertu zaśpiewamy także utwory popowe i rockowe w aranżacjach chóralnych. Będzie też zimowy swing oraz powrót do ludowości."

Współorganizatorem koncertu jest Dom Kultury Praga.

O Voces Gaudii:
Chór Voces Gaudii został założony w sierpniu 2014 r. przez profesjonalnych muzyków. W chwili obecnej liczy 50 osób członkowskich – osób LGBT+ oraz ich przyjaciół. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. Jej celem jest próba zaangażowania osób nieheteronormatywnych w działania kulturalne i społeczne oraz m.in. budowanie mostów za pomocą muzyki. Chór ma swoją siedzibę w Warszawie, ale koncertuje w całej Polsce oraz jest zapraszany do tworzenia oprawy artystycznej wielu wydarzeń LGBT+, jak np. konferencji ILGA Europe czy Parady Równości. W repertuarze chóru znajduje się zarówno klasyka jak i muzyka rozrywkowa w aranżacjach chóralnych. Voces Gaudii należy do Stowarzyszenia Legato, które zrzesza chóry LGBT+ z całej Europy. Więcej informacji na
www.voces.pl.

Zachęcamy do wpłacania darowizn na cele statutowe naszego stowarzyszenia oraz dołączenia do zbiórki na wyjazd do Londynu pod adresem www.voces.pl/Londyn. Tam w czasie wspólnego koncertu zaśpiewamy z jednym z najpopularniejszych chórów LGBT+ w Wielkiej Brytanii – Pink Singers.

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej