Uwaga: zmiana nr rachunku bankowego do opłat za zajęcia, wydarzenia i bilety:
Bank Pekao S.A
65 1240 1082 1111 0010 3160 4333
dla kogo
Dzieci, Młodzież
rodzaj zajęć
Taniec i ruch
kiedy
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek / W zależności od grupy.
gdzie
Sala Shotokan przy stacji Metra „Szwedzka”

Karate *NOWOŚĆ

Uczetnicy zajęć poznają karate Shotokan - odmianę karate cechującą się długimi, stabilnymi pozycjami, gdzie na równi stawiana jest szybkość i siła wykonywanych technik. Karate jest sztuką walki, która pozwala praktykantowi na rozwój w bardzo szerokim zakresie. Oprócz oczywistych, fizycznych korzyści jakimi są zwiększona siła, szybkość, koordynacja i utrzymanie właściwej sylwetki, karate pozwala na budowanie swojej pewności siebie i poczucia własnej wartości, a także uczy cierpliwości, pokory i szacunku.

Na trening karate składają się trzy elementy: kihon, kata i kumite. Kihon polega na powtarzaniu podstawowych technik, aby je poznać, nauczyć się i na końcu zrozumieć. Trening kata często nazywany jest walką z cieniem. Kata jest zbiorem ustalonych technik, które postępują po sobie w określonej kolejności. Odpowiednie opanowanie kihonu przekłada się na lepsze wykonanie kata. Kumite w dosłownym tłumaczeniu oznacza "spotkanie dłoni". Polega na wykonywaniu technik poznanych podczas kihonu i kata ze swoim partnerem. Istnieje wiele odmian kumite. Każdy karateka poznaje kumite przez trening pojedynczego ataku obronionego pojedynczym blokiem. Następnie, uczy się interpretacji sekwencji poznanych w kata, aby wreszcie potrafił odnaleźć się w walce bez narzuconego scenariusza.

Karate jest sztuką walki dla wszystkich, niezależnie od wieku i płci. Jednak ze względu na dynamikę, możliwości i potrzeby poszcególnych grup wiekowych, zajęcia podzielone są na trzy grupy. W najmłodszej grupie (8-12 lat) dbamy o prawdiłowy rozwój fizyczny i społeczny uczestników. Treningi wyróżniają się zabawami koordynacyjno-wysiłkowymi oraz przekazywaniem zasad panujących na dojo i walorach cechujących dobrego karatekę. Grupie średniej (13-17 lat) przedstawiana jest nieco bardziej kontatkowa odmiana kumite oraz wprowadzane jest bunkai - interpretacje poznanych kata. Grupa najstarsza (17+ lat) poznaje możlwości praktycznego wykorzystania karate w samoobronie.

W trakcie roku przeprowadzane są co najmniej dwa egzaminy umożliwiające uczniom zdobycie wyższego stopnia - koloru pasa, który noszą na treningach. Ponadto, najlepsi uczniowie mają możliwość wzięcia udziału w lokalnych zawodach, na których zaprezentują swoje umiejętności w kata i w kumite.

1 gr. - dzieci 8-12 lat - wtorki i czwartki, godz. 18:15-19:15
2 gr. - młodzież 13-16 lat - poniedziałki i środy, godz. 18:15-19:15
3 gr. - młodzież 17+, dorośli - wtorki i czwartki, godz. 19:30-20:30

Opłaty:
150 zł / m-c

UWAGA:
Zajęcia odbywają się w pełni wyposażonej sali, znajdującej się w lokalu użytkowym nr 10.13 na poz. bramek przy stacji Metra „Szwedzka”.
Sala o powierzchni 102 m2 z czego 72 m2 stanowi przestrzeń ćwiczeniową.

Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest zebranie się minimalnej ilości osób w grupie.

prowadzenie: Damian Maszewski

koszt: 150 zł / m-c
kontakt: zapisy@dkpraga.pl

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej