dla kogo
Dzieci
rodzaj zajęć
Muzyka
kiedy
Środa / 16.30
gdzie
Pałacyk Konopackiego

Muzyczna zerówka - grupa dedykowana dzieciom wysoko wrażliwym

Dzieci wysoko wrażliwe, które szacunkowo stanowią 20 - 25 % ogółu niezwykle chętnie zajmują się muzyką, natomiast czują się przytłoczone, gdy wokół nich kręci się sporo innych dzieci. Do poczucia nadmiernego stresu doprowadza je również hałas, potęgując potrzebę wycofania się, a nie rzadko doprowadzając wręcz do wyłączania się, odcięcia, poczucie pustki w głowie. Jednak gdy dookoła panuje cisza i spokój, a na zadanie dostaną odpowiednio większą ilość czasu ( w związku z dużym poczuciem obowiązku wobec powierzonych zadań, trudnością z podejmowaniem decyzji oraz potrzebą zwracania uwagi na drobne szczegóły), potrafią głęboko się skoncentrować i skupiać na zadaniu. Rozkwitają , gdy widzą, że ich potrzeby i one same są rozumiane, dlatego warto o dzieci wysoko wrażliwe zadbać stwarzając im przyjazne do rozwoju i nauki warunki, warunki, z którymi zetkną się właśnie podczas Zerówki Muzycznej w specjalnie dla nich utworzonej grupie.

Zerówka muzyczna to pełne zabawy i bajek warsztaty przygotowujące do egzaminów wstępnych i do nauki w szkołach muzycznych z elementami gry na pianinie i z nauką notacji muzycznej przez zabawę!

Dzieci mają tylko jedną szansę w roku na egzamin do szkoły muzycznej a ze względu na dużą liczbę chętnych i niewielką liczbę dostępnych miejsc przeważająca większość z nich nie może liczyć na przyjęcie do grona uczniów tych prestiżowych szkół. Dzieci nie mające żadnych rzetelnych podstaw muzycznych, często nie potrafią na egzaminach np. „wskazać” dźwięku wysokiego i niskiego, nie rozumieją języka, którym operują egzaminatorzy, ani ich oczekiwań. Ta, jakże stresująca dla małych dzieci sytuacja, niejednokrotnie powoduje u dziecka „załamanie” i często niechęć do podjęcia kolejnych prób edukacji muzycznej.

Stąd pomysł na autorską zerówkę muzyczną, czyli roczny system nauczania, który poprzez zabawę będzie wprowadzał dzieci w trudny świat muzyki, w „matematyczne” zasady notacji muzycznej i zaznajomi je z abecadłem muzycznym. Zajęcia edukacyjno muzyczne będą prowadzone w oparciu o pedagogikę zabawy Janusza Korczaka i metodę nauki notacji muzycznej Lidii Bajkowskiej za pomocą personifikacji nut, zabawy i teatru.
Wyższe muzyczne wykształcenie prowadzącej oraz jej wieloletnia praca w Państwowej Szkole Muzycznej, w tym zasiadanie w komisjach egzaminujących kandydatów do szkoły muzycznej, gwarantują rzetelne i świadome przygotowanie dzieci.
Celem zerówki muzycznej jest również obserwowanie dzieci i wyłanianie wśród nich talentów muzycznych oraz rozbudzanie w nich zainteresowań muzycznych. To czas na mądry i wszechstronny rozwój przez zabawę z elementami nauki gry na pianinie. To również czas na zweryfikowanie wyobrażeń dzieci o instrumencie muzycznym.

środy, godz. 16:30-17:20 (dzieci 5-9 lat)
Opłaty: 130 zł / m-c
Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13

Zapisy on-line przez strefę zajęć
Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest zebranie się minimalnej ilości osób w grupie.

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej