Uwaga: zmiana nr rachunku bankowego do opłat za zajęcia, wydarzenia i bilety:
Bank Pekao S.A
65 1240 1082 1111 0010 3160 4333
dla kogo
Młodzież, Dorośli
rodzaj zajęć
Taniec i ruch
kiedy
Niedziela / 11:00-12:30
gdzie
Sala Shotokan przy stacji Metra „Szwedzka”

Samoobrona dla kobiet - NOWOŚĆ*

Na zajęciach z samoobrony uczestniczki poznają skuteczne metody obrony przed napastnikiem oraz nauczą się oceniać i unikać zagrożenia. Podczas zajęć panuje luźna atmosfera, mimo to zajęcia bywają bardzo trudne psychicznie, ponieważ uczestniczki są stawiane przed problemem naruszenia nietykalności cielesnej drugiej osoby.

Zajęcia mają charakter ruchowy, więc oprócz praktycznej wiedzy i umiejętności, kursantki rozwijają się fizycznie. Po regularnych zajęciach można zaobserwować zwiększenie siły, prędkości i ogólnej koordynacji. Zajęcia pozwalają również na rozwój psychiczny, ponieważ zwiększa się komfort z poczucia bezpieczeństa i pewność siebie uczestniczki.

Na każdym treningu uczestniczki ćwiczą wykonywanie prawidłowych uderzeń i kopnięć na tarcze, aby przede wszystkim nie uszkodzić siebie w trakcie realnego zagrożenia. Kolejnym elementem każdego treningu jest uczenie schematów obrony przed zadanym ciosem. Celem jest "zakodowanie" sekwencji ruchów w odpowiedzi na ruch agresora stwarzający potencjalnie zagrożenie. W realnej sytuacji ciało kursantki będzie w stanie bezwolnie odtworzyć wyćwiczoną sekwencję.

Na zajęciach uczestniczki ćwiczą w parach - między sobą oraz z pozorantami. Serdecznie zapraszamy osoby towarzyszące, które zgodzą się asystować w treningu swojej partnerki!

niedziele, godz. 11:00-12:30

Opłaty: 40 zł / m-c

UWAGA:
Zajęcia odbywają się w pełni wyposażonej sali, znajdującej się w lokalu użytkowym nr 10.13 na poz. bramek przy stacji Metra „Szwedzka”.
Sala o powierzchni 102 m2 z czego 72 m2 stanowi przestrzeń ćwiczeniową.

*Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest zebranie się minimalnej ilości osób w grupie.***

prowadzenie: Damian Maszewski

koszt: 40 zł m-c
kontakt: zapisy@dkpraga.pl

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej