dla kogo
Seniorzy 60+
rodzaj zajęć
Taniec i ruch
kiedy
Środa / 12:00-13:00
gdzie
DK Praga

TANIEC DLA SENIORÓW *NOWOŚĆ

Taniec dla Seniorów (60+) i wszystkich chętnych osób dorosłych

Zapraszamy na zajęcia taneczno-ruchowe dla wszystkich osób dojrzałych wiekiem!

Każde zajęcia podzielone są na dwie części. Na program pierwszej z nich składają się odpowiednio opracowane ćwiczenia wzmacniające, wspomagające elastyczność mięśni, poprawiające mobilność kręgosłupa i stawów oraz trening pamięci i koordynacji ruchowej.
W części tej wykorzystujemy między innymi nowatorską i niezwykle popularną w USA metodykę słynnych Liesel Weiser oraz Anne Pringle Burnell, polegającą na ćwiczeniu z użyciem krzeseł. Niech was jednak nie zmylą te krzesełka! Podczas zajęć służą nam one nie do odpoczywania, a jako przyrząd treningowy. Pozwalają na wykonanie intensywnych ćwiczeń wzmacniających układ mięśniowy, przy jednoczesnym odciążeniu części stawów. Zakwasy gwarantowane!

W drugiej części zajęć pracujemy nad nauką krótkich układów choreograficznych wykonywanymi do znanych i lubianych utworów muzycznych, w tym przebojów musicalowych. Do każdego z nich opracowywane są nowe sekwencje kroków, dzięki czemu uczestnicy zapoznawani są w toku zajęć z szerokim wachlarzem tanecznych ruchów. Przed nami mnóstwo świetnej zabawy!

Co szczególnie istotne, zarówno wszystkie ćwiczenia jak i układy choreograficzne mają różne warianty trudności. Uczestnicy zajęć zapoznawani są zarówno z wariantem łatwiejszym jak i trudniejszym, dzięki czemu każdy może dostosować materiał do własnego stopnia sprawności.

Należy zabrać ze sobą wygodny strój, komfortowe obuwie na zmianę (lub grube skarpety) oraz wodę.

środy, godz. 12:00-13:00 - seniorzy 65+

Opłaty:
50 zł/m-c

Zapisy on-line od 23 sierpnia 2021 r. od godz. 12:00.
Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest zebranie się minimalnej ilości osób w grupie.

prowadzenie: Aleksandra Komarnicka-Drużbicz

koszt: 50 zł/m-c
sala: 45
kontakt: zapisy@dkpraga.pl

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej