dla kogo
Dzieci
rodzaj zajęć
Plastyka i sztuki kreatywne
kiedy
Wtorek / Godziny zależne od grupy wiekowej
gdzie
Dom Kultury Praga

Ceramika - Treserzy dzikich zwierząt

Treserzy – po pierwsze, trenują poskramianie dzikiego, ale miłego zwierzęcia jakim jest GLINA :) która lubi wymykać się miękko z rąk, ale też daje się oswoić.
Treserzy Dzikich Zwierząt – po drugie…, bo podczas warsztatów będziemy wytwarzać zwierzęta, dzikie bestie, totemy, maski i inne cuda. Będziemy także wytwarzać przedmioty domowego użytku z tematem zwierzęcym w tle :-) W
swobodnych, twórczych warunkach damy upust wyobraźni, najlepszemu z przyjaciół twórczości :)
Podczas zajęć uczestnicy poznają kilka technik formowania w glinie i kilka technik zdobienia ceramiki. Opanują techniczną umiejętność formowania przedmiotów użytkowych z gliny. Będziemy malować angobami, rytować w nich i stosować dekor wklęsły i wypukły. Po wypaleniu na biskwit wybrane prace będą szkliwione przez instruktorkę transparentnym szkliwem.
Drugą wartością uczestnictwa w zajęciach jest rozwijanie wyobraźni, budowanie prac przestrzennych i rozwój manualnych umiejętności uczestników.
Treserzy Dzikich Zwierząt - po trzecie... to NOWOŚĆ! Co kilka tygodni będziemy pracować z inną materia niż glina. Będziemy robić ciecze przeciekające przez palce, spożywcze do formowania kształtów i te już zupełnie nietrwałe, które zmieniają kolor jak kameleon. Będziemy przetwarzać i rysować, by jeszcze bardziej poszerzyć pole naszego twórczego popisu.

DK Praga, ul. Dąbrowszczaków 2

gr. 1 - dzieci 5-6 lat - wtorki, godz. 16:00-17:00
gr. 2 - dzieci 7-9 lat - wtorki, godz. 17:15-18:15
gr. 3 - dzieci 10-12 lat - wtorki, godz. 18:30-19:30

Opłaty: 100 zł / m-c

Zapisy on-line od 12 września 2022 r. od godz. 12:00.
Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest zebranie się minimalnej ilości osób w grupie.

prowadzenie: Bożena Ślaga

koszt: 100 zł / m-c
sala: 33/36
kontakt: zapisy@dkpraga.pl

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej