dla kogo
Dzieci, Młodzież
rodzaj zajęć
Muzyka, Zespoły
kiedy
Środa, Sobota / godziny zależne od grupy
gdzie
Pałacyk Konopackiego

Orkiestra dziecięca "Wesołe Mazurki z Pragi"

Unikatowy zespół grający polską muzykę tradycyjną. Orkiestra będzie występować na różnego rodzaju koncertach, potańcówkach, Festiwalach dedykowanych muzyce tradycyjnej. W repertuarze znajdą się: Mazurki, Oberki, Polki, walczyki, kujony, fokstroty, piosenki i melodie liryczne oraz dziecięce. Przygotowujemy z dziećmi koncerty kolędnicze oparte na zabawach kolędniczych, starych kolędach i pastorałkach w dawnym stylu odwołując się do dawnych tradycji. Dzieci z obydwu grup występują na koncertach i potańcówkach.

Udział dziecka w grupie oznacza zgodę na regularne uczestniczenie w koncertach i próbach.
Prosimy o zgłaszanie tylko dzieci zainteresowanych muzyką i śpiewem i mających w tym kierunku zdolności.

gr. 1 ŚPIEWACY (7-11 lat) - środy, godz. 17:15-18:15
Pałacyk Konopackiego ul. Strzelecka 11/13 - sala widowiskowa

Jest to grupa która uczy się piosenek, pieśni, pastorałek, kolęd, piosenek żartobliwych, a także zabaw, wyliczanek, tańców tradycyjnych. Wymyślamy też własne piosenki do dawnych melodii. Dzieci z tej grupy występują razem z zespołem instrumentalistów. Ich zadanie polega na śpiewie, prowadzeniu i pokazywaniu innym dzieciom zabaw. Są swojego rodzaju wodzirejami. Na zajęciach skupiamy się na swobodnym wydobyciu głosu, współbrzmieniu z innymi śpiewakami, dobraniu emisji do repertuaru tradycyjnego. Jest dużo zabawy, ale w założeniu uczymy się występowania i śpiewania repertuaru tradycyjnego.

Opłaty: opłata członkowska 60 zł/m-c

gr. 2 INSTRUMENTALIŚCI (7-10 lat) - soboty, godz. 10:00-11:00
gr. 3 INSTRUMENTALIŚCI (11-15 lat) - soboty, godz. 11:00-12:30
Pałacyk Konopackiego ul. Strzelecka 11/13 - sala widowiskowa

Zajęcia polegają na nauce repertuaru tradycyjnego Mazowsza, Małopolski Północnej, Lubelszczyzny. Jednocześnie służą poznaniu technik wykonywania muzyki tradycyjnej w Polsce.
Gramy na koncertach i potańcówkach. Niezbędna gotowość rodziców do umożliwienia dziecku udziału w tych wydarzeniach. Grupa w tej chwili jest zaawansowana.
Poszukujemy jeszcze skrzypków, klarnecistów, flecistów, perkusistów, wiolomczelistów, trębaczy. Każda osoba uzdolniona muzycznie chętna do poznania repertuaru tradycyjnego i grająca na instrumencie będzie mile widziana.
Nabór zostanie ustalony po 19 września 2022 r. Zajęcia zależnie od sytuacji, mogą być prowadzone w dwóch grupach – zaawansowanej i początkującej.

Opłaty: opłata członkowska 70 zł/m-c

 

Zapisy on-line od 12 września 2022 r. od godz. 12:00.
Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest zebranie się minimalnej ilości osób w grupie.

prowadzenie: Paula Kinaszewska

koszt: opłata członkowska:
60 zł / m-c - śpiewacy
70 zł / m-c - instrumentaliści
sala: widowiskowa
kontakt: zapisy@dkpraga.pl

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej